Tuesday, January 13, 2015

Як виправити невдале співбесіду

Як показує практика, більшість претендентів нічого не роблять після невдалого інтерв'ю. Але якщо вам дійсно цікава вакансія, то чому б не спробувати виправити ситуацію?

Якість «ніколи не здаватися» може кардинально змінити думку роботодавця про вас. У будь-якому випадку ви нічого не втратите, якщо спробуєте проявити себе і спробувати щастя. Бути може саме такі пробивні співробітники і потрібні цій компанії? Заради своєї мети потрібно бути готовими переступити через сором'язливість і его. Але зайвий раз нагадувати про себе роботодавцю потрібно дуже акуратно, щоб ефект не вийшов зворотним.
Подяка

За кордоном прийнято дякувати інтерв'юера за приділену вам час електронним листом. У нас ця практика так само входить в моду, тому такий вчинок сприймуть позитивно.

Знаючи персональну адресу представника компанії, з яким ви спілкувалися, це зробити найпростіше. Але можна і відправити лист на загальний адресу компанії, адресувавши його персонально інтерв'юеру, наприклад відповідним зверненням в заголовку листа.

У своєму посланні, крім подяки, ви можете згладити свої промахи і привести факти, про які забули згадати на співбесіді. Тон листа повинен бути позитивним - не просіть про милість і не виправдовуйтесь. сайт рекомендує акцентувати увагу на тому, що ви можете запропонувати компанії, а не на помилках, допущених на співбесіді.
Швидкий контакт

Зв'язатися з роботодавцем можна і по телефону. Уточніть заздалегідь, коли можна зателефонувати, щоб дізнатися про результати інтерв'ю. На відміну від письмового звернення, потрібно розуміти, що у вас буде буквально кілька хвилин для досягнення своєї мети. Тому заздалегідь підготуйтеся: напишіть конспект своїй промові, виділіть важливі моменти і продумайте їх. Звичайно, розмова може піти не так як ви очікували, але заготовлений текст перед очима дуже допоможе. Інтерв'юер може і сам вам подзвонити, тому якщо ви відчули, що співбесіда пройшло не дуже гладко, почніть готуватися в той же день.

Багато претендентів вважають, що дзвонити інтерв'юеру після бесіди - непристойно. Але це скоріше буде сприйнято як гідність, і покаже, що ви дійсно зацікавлені в роботі і готові не сидіти склавши руки.


Звичайно, не варто очікувати, що у всіх випадках результат буде позитивним. Ваш лист можуть видалити не читаючи, з вами можуть навіть відмовитися розмовляти. Простіше нічого не робити і шкодувати про втрачену можливість. Але якщо ви дійсно націлені на результат і готові покинути свою зону комфорту - це може принести результат. Спроба може відкрити вам двері в компанію, на відміну від бездіяльності.

Якщо ваші зусилля все ж не принесуть необхідного результату, то не пропустіть шанс дізнатися причини відмови . Ця інформація може виявитися вкрай корисною - знаючи свої слабкі місця ви зможете від них позбутися.

Виправдана брехня на співбесіді

Навіть якщо ви трохи прикрашати дійсність, щоб представити себе в більш вигідному світлі перед роботодавцем, то це все одно брехня, якою б незначною вона не була. Чи може тут бути золота середина?

Якщо запитати у роботодавців - вважають вони брехня в резюме або на співбесіді прийнятним способом справити враження, то, зрозуміло, всі вони дадуть відповідь негативно. Вважається, що брехня шкодить кандидатам більше, ніж невигідна правда. Але наскільки теорія насправді відповідає практиці, і чи може існувати брехня на благо? Якщо подивитися на це трохи з іншого боку, то правильно подана інформація, яка підкреслює ваші достоїнства, служить ще одним доказом, що ви зацікавлені в роботі.
Правда на шкоду

Розглянемо два питання, брехня у відповідях на які можна порахувати виправданою, якщо правда працює не на вашу користь.

«Чому ви пішли з попереднього місця роботи?». Якщо насправді причина в жахливому керівника, скороченні штату, низькій зарплаті чи поганих відносинах з колегами, то більш прийнятним буде інша відповідь. Адже, говорити погано про колишнього начальства і колег категорично не можна. Тому що потенційний роботодавець спроектує ці відносини на свою компанію, і може порахувати, що проблема була в вас, навіть якщо це і не так. Прагнути до більшого окладу - логічно і правильно, але рекрутер може порахувати вас меркантильним людиною, якій постійно мало. Хоча й сам би не погодився працювати за тут зарплату, яку ви отримували. Але такі правила гри. Скорочення - досить поширена причина звільнень, часто при цьому компанії позбавляються від найменш значущих і продуктивних співробітників, одним з яких вас і порахують. І навіть якщо ви потрапили під скорочення абсолютно не через це, довести це буде дуже складно.

Щоб не потрапити в явно програшну ситуацію, деякі здобувачі пояснюють своє звільнення обставинами особистого характеру або прагненням реалізувати набутий досвід і навички, які потрібно буде назвати, у більш цікавій компанії на новому рівні. Як правило, це нерідко виявляється правдою, хоч і не основним приводом.

«Чому ви так довго шукаєте роботу?». Висока конкуренція на ринку праці може змусити дійсно довго шукати відповідну позицію хорошого фахівця, і справа зовсім не у вашій некомпетентності. Але у інтерв'юера може бути зовсім інша думка щодо цього. Якщо за цей період ви проходили додаткові курси чи тренінги, підробляли на фрілансі без офіційного оформлення, то перш за все варто сказати про це. Це буде не просто відповіддю на настільки складне питання, але і додасть вам кілька додаткових балів. Обставини особистого характеру так само є досить вагомою причиною тривалого пошуку роботи.
Під забороною

сайт не рекомендує приписувати неіснуючі престижні місця роботи і посади - вас легко розкусять. Говоріть правду про професійні якості і навички. Якщо вам не вистачає якихось знань, то краще визнати це, але висловити готовність і велике бажання навчитися в найкоротші терміни.


Іноді правда може бути неправильно сприйнята і інтерпретована. У цьому випадку не тільки ви втратите можливість отримати роботу, але й сам роботодавець може упустити хорошого співробітника. Ця грань дуже тонка і, звичайно, ніщо не може виправдати брехню, навіть якщо вона буде корисна і вигідна обом сторонам. Пам'ятайте, що навіть невелика брехня в резюме або на співбесіді може розкритися з часом і вдарити по вашій репутації.

Як і навіщо дізнаватися причини відмови

Співбесіда - корисне випробування. Але як і будь-яке випробування, його можна не пройти. Відбутися це може по масі причин, про які ви можете тільки здогадуватися, а найвірніший спосіб дізнатися їх - запитати роботодавця.

Отримати зворотній зв'язок після співбесіди від роботодавця дуже важливо. Особливо якщо випадки відмови неодноразово повторюються, а знайти об'єктивних причин для висновків по раніше не вдається. Але від питання - що роботодавець побачив на співбесіді, до - чому було прийнято рішення відмовити - велика прірва. На жаль, в більшості випадків можна лише отримати типові розмиті висловлювання: «вакансія закрита», «нам більше підійшов інший кандидат» і т.п. Справа в тому, що роботодавці бояться наслідків у разі, якщо причиною для відмови були необ'єктивні причини: індивідуальні особливості поведінки, дисципліна, невідповідність ділових якостей, погана самопрезентація і т.п. Але з цієї ситуації можна знайти і коректний вихід.

Якщо по завершенню інтерв'ю ви відчуваєте, що програли цю битву, сайт рекомендує зібрати якомога більше корисної інформації.

По-перше, подякуйте інтерв'юера за бесіду, зробіть кілька компліментів його професіоналізму, хорошим питань, увазі до деталей і вмінню створювати приємну атмосферу - це допоможе розташувати представника компанії до вас.

По-друге, позначте, що незалежно від результату співбесіди його думка дуже важлива для вас, і ви будете вдячні за будь-які зауваження та рекомендації. Можливо, ви погано розкрили якісь питання чи не зовсім коректно підносили себе відносно вакансії і спеціальності. Уточніть, що вас цікавить саме його думка, як експерта, і це важливіше, ніж відмова в працевлаштуванні. Швидше за все, інтерв'юер піде вам на зустріч, а ви зможете зробити висновки на майбутнє.

По-третє, після загальних характеристик постарайтеся з'ясувати у інтерв'юера більш конкретні причини ймовірної відмови. Звичайно, зробити це потрібно не прямо, а за допомогою навідних запитань. Наприклад: «Ви згадали, що мої навички ... Наскільки це критично для роботи у вашій компанії?» І т.п.

Зіставивши і проаналізувавши відгуки, ви зможете більш достовірно оцінювати свої можливості і перспективи, що допоможе точніше визначати пріоритети, підкаже, яку галузь знань слід підтягнути і яким нюансам приділити більше уваги.

Погодинна оплата праці: чи вигідно це?

Всім відомо, що будь-яка праця має бути оплачений. До того ж робота - це не просто заняття чи хобі, а спосіб забезпечити сім'ю. Тому спосіб оплати теж має значення.

Сьогодні існує безліч способів грошової винагороди співробітників. Останнім часом все більш популярною стала погодинна оплата. Чи вигідно це? На Заході така форма розрахунку з працівниками давно зайняла лідируюче місце на ринку праці. У нас такий вид заробітної плати тільки починає впроваджуватися, повідомляє « Телеграф ».

Існує кілька видів погодинної оплати. Проста погодинна оплата - це фіксована вартість години роботи. Результат в такій системі не має значення. Заробітна плата видається за відпрацьовану кількість годин. Якщо ж обсяг і якість роботи має значення - виплачується премія. Ще одним видом погодинної оплати є оплата з нормованим завданням. Така форма застосовується у сферах, де існує норма, і встановлені показники якості.

Чим вигідна така форма оплати праці? Якщо ви часто затримуватися на роботі - таке старання буде винагороджено. Також можна поєднувати кілька робіт, на яких ви будете точно знати, яка зарплата чекає вас.

Але при такій оплаті складністю є розрахунок заробітної плати для кожного працівника. До того ж багато залежить від графіка і виду роботи. Для окремого праці необхідно встановлювати конкретний тариф оплати.

У будь-якому випадку, необхідно відразу уточнювати умови і спосіб оплати, щоб не бути обдуреним і не працювати «за добре слово».

Як боротися з хвилюванням на співбесіді

Багато претендентів стикалися з надмірним хвилюванням під час співбесіди. Ваша мова стає невпевненою, долоні починають потіти, а переляк в очах стає все важче приховувати. Як же це подолати?

Багато з тих, хто відчуває стрес і хвилювання на співбесіді, що не стикаються з цією проблемою під час роботи - вони діють чітко і сміливо, здатні швидко знаходити рішення і т. П. Якщо ви плануєте зайняти посаду менеджера з продажу, секретаря, PR-менеджера або іншу, яка передбачає постійний контакт з новими людьми, то недоречне хвилювання може стати серйозною перешкодою. Але навіть якщо ви технічний спеціаліст або аналітик, а ваша професія не передбачає постійного спілкування, то надмірна схвильованість так само знизить ваші шанси на працевлаштування. сайт підготував 5 порад, які допоможуть вам справитися з цією проблемою.

Змініть свій настрій - пам'ятайте, що ви не на допиті, і питання життя і смерті тут не вирішується. Поставтеся до співбесіди як до дослідження, життєвому тренінгу, який дозволить вам отримати досвід і, можливо, нову роботу. Дивіться на інтерв'ю як на можливість показати себе і оцінити з боку - це лише можливість, а не остання спроба.

Побудьте трохи інтерв'юером. Так склалося, що привілей ставити питання найчастіше належить більш сильним і старшим, тому на співбесіді ми себе почуваємо невпевнено. Не забувайте, що під час співбесіди не тільки компанія вибирає собі співробітника, але і співробітник компанію. Не соромтеся задавати питання - це не лише дозволить отримати корисну інформацію про компанії, але і додасть вам упевненості, так як ви візьмете ініціативу в свої руки.

Не сприймайте інтерв'юера як ворога, який хоче вас залякати, принизити і залишити без роботи. Він просто працівник компанії, до того ж така ж людина як і ви. Інтерв'юеру потрібно знайти хорошого співробітника і чим швидше, тим краще. Ставтеся до нього як до гравця вашої ж команди, будьте впевнені в собі , професійні і людяні, допоможіть йому виконати свою роботу - найняти вас.

Визначте причини хвилювання. Бути може причиною стресу є підсвідоме відчуття, що ця посада або компанія вам не підходять - у вас насправді не вистачає знань і досвіду, необхідних для роботи. Якщо надмірне хвилювання проявляється саме в таких випадках, то варто задуматися про критерії вибору, про свої наміри, можливості і вибирати вакансії, які повністю вам підходять, і які допоможуть підтягнути необхідні навички.

Адаптуйтеся до спілкування - запитуйте у незнайомих людей дорогу, частіше звертайтеся до консультантів в магазинах, заводите нові знайомства. Чим частіше ви будете спілкуватися з незнайомими людьми, тим простіше вам буде під час співбесіди - для вас це буде черговим цікавим знайомством. Також можна спробувати тримати свої емоції під контролем. Почніть з дихання: страх починається, коли ваш подих прискорене і поверхневе, тому дихайте глибоко і повільно, щоб заспокоїтися і взяти себе в руки.

Основні критерії оцінки вакансій

Під час пошуку роботи ми переглядаємо велику кількість оголошень про вакансії і відвідуємо не одне співбесіду. Як же правильно визначити якість потенційної роботи, щоб у результаті не шкодувати?

Всі претенденти відрізняються за професійними та особистими якостями, навичкам і досвіду. Вакансії і компанії теж всі різні, тому знайти вдале відповідність не так-то й просто. Щоб при виборі нової роботи знизити шанс для шукачів «обпектися» і шкодувати про своє рішення, сайт склав список з 5-ти критеріїв, за якими потрібно оцінювати вакансії.
Обов'язки

Уважно оцініть завдання, які вам належить виконувати, і уточніть всі питання на співбесіді. Якщо потенційні обов'язки нижче вашого рівня компетенцій, то робота буде в тягар, не дивлячись на те, що буде легко виконуватися - час в нудьзі тягнеться важче. Якщо завдання співставні або трохи вище ваших можливостей, тобто поле для зростання, вдосконалення навичок та придбання корисного досвіду. Якщо ж ви відчуваєте, що не впораєтеся з обов'язками, то краще не ризикувати - ви заощадите багато нервів і уникнете безліч неприємних ситуацій, бесід і, можливо, звільнення не за власним бажанням. Беріться за складні завдання, якщо дійсно впевнені в своїх силах.
Посада та колектив

Зверніть увагу на статус майбутньої посади і дізнайтеся більше про колектив. Щоб виконувати важливі завдання потрібні відповідні повноваження, а іноді і допомогу. Часом роботодавці ставлять такі завдання на одного співробітника, з якими непросто впоратися і втрьох. Якщо ви претендуєте на посаду керівника відділу, оклад якого залежить від результатів, а потім з'ясується, що у відділі крім вас всього одна людина, і той недавній студент, вас це навряд чи обрадує.
Умови роботи

На роботі ми проводимо більшу частину свого часу, до того ж продуктивність і результати безпосередньо залежать від нашого комфорту. Тому не забудьте придивитися до офісу компанії і загальної робочій обстановці. Відстань від будинку до роботи теж грає важливу роль. Навіть комфортну і прибуткову роботу можуть зіпсувати щоденні 4-х годинні пригоди в дорозі. Міряти це відстань краще часом в дорозі, а не в кілометрах - невелика відстань може втратити свою перевагу при постійних пробках і незручною транспортній розв'язці, а великий кілометраж здасться непомітним завдяки метро.
Перспективи

Також важливо оцінити можливості компанії, щоб трохи передбачати і своє майбутнє в ній. Чи був у компанії зростання за останній час? Наскільки перспективна сфера її діяльності? Чи реальний кар'єрний ріст і збільшення окладу? Врахуйте, що просуватися по кар'єрі в одній компанії комфортніше і безпечніше, ніж стрибати з місця на місце.
Дохід

Зарплата, яку вам обіцяють, повинна бути реальною. Якщо половина суми залежить від різних факторів, то уточніть та оцініть наскільки всі умови здійсненні. Не забудьте дізнатися всі тонкощі так званого «соцпакета» - безкоштовне харчування, оплата мобільного телефону, проїзду, лікарняних та інші дрібниці можуть переважити вигоду від вищого окладу в іншій компанії, або ж навпаки - можуть бути переоціненими.


Запити, бажання та обставини у кандидатів різні. Комусь до душі одноманітні завдання, які можна неквапливо виконувати, хтось любить справжні виклики, одні воліють горизонтальну кар'єру, інші жадають кар'єрного росту, комусь буде достатньо стільця з чотирма ніжками, а інші не можуть працювати без м'якого офісного крісла. Все дуже індивідуально, тому важливо, щоб ця індивідуальність була порівнянна з пропозицією і можливостями роботодавця. Не соромтеся задавати питання , щоб зуміти правильно оцінити пропоновану вакансію.

Дружний колектив - запорука успішної роботи

Завдання керівника - створити згуртований колектив. Як це зробити?

Відомо, що успіх роботи будь-якого механізму залежить від гармонійної взаємодії його елементів. Це стосується і роботи колективу, який має стати однією командою з єдиною метою, пріоритетами і прагненнями.

Керівник компанії ставить перед собою завдання, на перший погляд нездійсненне - створити згуртований колектив, який готовий працювати не тільки за грошову винагороду, а й заради спільної ідеї та успіху. Це завдання нелегке, оскільки навіть співробітники загальної професії мають різні характери, темпераменти, захоплення. Що ж потрібно зробити керівникові, щоб створити гармонію в офісі?

Найлегший спосіб - запросити в команду психолога. Але найчастіше поява такого працівника в офісі викликає зворотну реакцію - небажання розкритися і скутість. Другий спосіб - вирішити проблему самостійно.

Перший пункт у списку завдань - забезпечення комфортних умов в офісі. Подбайте про те, щоб ваші колеги мали на своєму робочому місці все, що необхідно для роботи і тимчасового відпочинку.

Наступним завданням є систематичні заохочення успіхів співробітників. Мається на увазі не тільки фінансову винагороду, але і вдячність.

Також необхідно час від часу проводити час з колективом в неофіційній обстановці. Багато хто може заперечити, мовляв, і так багато часу перебуваємо в офісі. Але один похід на пікнік з колективом принесе більше позитивних емоцій, допоможе дізнатися про приховані таланти та захоплення колег, благотворно вплине на згуртованість колективу.

Також психологи радять ділитися з співробітниками успіхами і поразками. Спільне переживання налаштує на плідну роботу заради досягнення успіху.

Не бійтеся прислухатися до колег, навіть якщо вони не є фахівцями в тій чи іншій сфері. Найчастіше свіжі ідеї надходять від працівників, які бачать проблему під іншим кутом, тобто, не знаючи її закономірностей і стандартних рішень.

І найголовніше - мати щире бажання бути не на чолі колективу, а його функціонуючої часткою.

4 приводу, через які не варто звільнятися

Багатьох з нас відвідують думки про зміну роботи, коли здається, що все набридло, колеги дратують, немає сил уже бачити начальство і т.п. У яких же ситуаціях варто пересилити себе і відкинути думки про звільнення?

Немає нічого поганого в тому, щоб шукати роботу будучи працевлаштованими - прагнути до чогось більшого і кращого властиво всім людям. Але варто відгородити себе від необдуманих рішень. сайт виділив 4 причини, які не варті того, щоб через них звільнятися.
Набридли колеги

Втомилися від набридливої секретарки начальника, сварливого бухгалтера або сусіда по кабінету, після якого потрібно постійно переробляти роботу? Але цього навряд чи вийде уникнути на іншій роботі. Як відомо, добре там, де нас немає. Візьміть відпустку, як слід відпочиньте, і може після ці колеги вже і не будуть так викликати у вас роздратування.
«Подушка безпеки»

Ваш чоловік або дружина почали добре заробляти, та так, що ви можете сміливо кидати роботу? Це дуже заманливо, але врахуйте, що життя може бути дуже непередбачувана, і потім ви можете сильно пошкодувати, що кинули стабільну роботу. Тверда фінансова грунт під ногами ще нікому не завадила.
Немає сил терпіти начальство

Знайти роботу, де ви будете повністю задоволені керівником, дуже і дуже непросто. Ще складніше, ніж знайти роботу з ідеальними колегами. Тому не варто даремно тішити себе ілюзіями. Краще постаратися налагодити контакт з босом.
Натягнуті відносини

Тихо не любити когось із колег - це одне, а от пережити справжній конфлікт - зовсім інше. Неважливо через що сталася сварка, але хіба звільнення - єдиний спосіб виправити ситуацію? Якщо від цього залежить комфорт вашої роботи, то краще забути про образу і гордості, стати дипломатом і згладити ситуацію самостійно.


Перш ніж приймати таке радикальне рішення як звільнення, необхідно зважити всі «за» і «проти», тричі все обдумати і спробувати виправити ситуацію. Однак, якщо прийти до консенсусу не вдається, на роботі вас незаслужено недооцінюють, кожен день межує зі стресом або мають місце інші серйозні приводи для звільнення , то це рішення буде більш ніж виправданим.

Робота в Німеччині для українців

Німеччина - одна з найбільш розвинених країн світу з високою заробітною платою і комфортними умовами праці. Фахівці різних держав приїжджають сюди, щоб отримати престижну вакансію і зробити успішну кар'єру.

Cейчас в Німеччині працює близько 140 тисяч українців. Якщо ви вирішили працевлаштуватися на німецькій території і не знаєте, що для цього необхідно, то, сподіваємося, наша стаття буде для вас корисною.

Згідно із законодавством Німеччини трудова діяльність іноземців в ній здійснюється на підставі робочої візи. Робота за туристичною чи гостьовою візами протизаконна. Отже, з чого почати? Перш за все, необхідно вивчити німецьку мову. З його знаннями ви будете себе почувати в чужій країні, «як риба у воді». Якщо у вас відсутні знання німецької мови, то пройдіть навчальний курс з отриманням сертифікату рівня B2.

Крім цього, необхідно знайти роботодавця, який готовий взяти вас на роботу. Для цього можна звернутися на сайти міжнародних центрів трудової міграції, які є як в Україні, так і в Німеччині. Вони пропонують працевлаштування українцям віком 20-55 років. На ваш вибір тут доступний широкий спектр технічних спеціальностей - будівельники, архітектори, педагоги, лікарі, програмісти, вчені, сільськогосподарські працівники (сезонні роботи зі збору врожаю) та ін.

Мінімальна зарплата при восьмигодинному робочому дні становить 1300 євро на місяць. Місячний дохід зазвичай варіюється від 1,5 до 5 тис. Євро залежно від кваліфікації та професії фахівця. На сайті ви заповнюєте анкету, після чого прямуєте інструкцій цього порталу, або телефонуйте за телефонним номером, вказаним на сайті. Якщо у вас є адреси конкретних фірм, підприємств, науково-дослідних центрів, то можна направити їм своє резюме німецькою мовою по факсу або електронною поштою.

Після того, як ви знайшли роботодавця необхідно отримати запрошення з його боку. Для цього з вашого боку підготовляється необхідний пакет документів (фотографії, диплом, трудова книжка, закордонний і український паспорт, рекомендації). На підставі отриманого офіційного запрошення ви оформляєте в посольстві «синю карту» з можливістю працювати в Німеччині строком до 3 років (якщо зарплата становить 3000 і більше євро на місяць), або робочу візу на 1 рік (зарплата менше 3000 євро на місяць).

Після прибуття до Німеччини згідно з місцевим законодавством ви зобов'язані протягом 10 днів знайти собі житло і зареєструватися у відомстві у справах іноземців. Вартість оренди житла в залежності від міста становить 200-600 євро на місяць. Після цього можете приступити безпосередньо до роботи за контрактом.

Якщо ви не володієте німецькою мовою, і у вас поки немає особливих навичок в якій-небудь професії, то для молодих українців на території Німеччини можливий праця за програмою Au Pair. Згідно Au Pair юнакові чи дівчині з України у віці 18-24 років надається безкоштовне житло та харчування в німецькій родині, сплачуються невеликі гроші на кишенькові витрати (260 євро в місяць).

За вашим бажанням приймаюча сім'я також оплачує відвідування вами курсів німецької мови. Натомість ви доглядаєте за їхніми дітьми, робите прибирання житла, прати, прасувати, готуєте їжу. В цілому програма Au Pair розрахована на трудову діяльність у Німеччині протягом 6-12 місяців. Взяти участь у цій програмі можна завдяки онлайн-реєстрації на сайтах спеціалізованих агентств.

10 порад про те, як грамотно підібрати персонал

Підбір «правильного» персоналу допоможе збільшити продуктивність, прибуток і підвищити бойовий дух інших співробітників.

Підбором персоналу займається HR-менеджер, але часто така посада відсутня в компанії, і його обов'язки беруть на себе або директор, або його заступник.

Якщо вибір співробітників виявиться неправильним - це позначиться на те, що буде великий потік персоналу, або ж персонал буде не зовсім компетентний. Неправильний підбір може істотно збільшити витрати вашої організації.

Ми постараємося вам допомогти в цій нелегкій справі. Нижче ви побачите десять простих рекомендацій, завдяки яким зможете зробити правильний вибір.
1. Поставте точну мету.

Перш за все потрібно докладно описати відкриту вакансію. Якщо цієї інформації у вас немає - зверніться за допомогою до консультанта кадрового агентства. Також, Ви повинні розуміти на яку саме роботу ви шукаєте людини. Коштувати звертати увагу не тільки на особисті якості, але і на те, як підходить кандидат на вакансію.

Гарне і докладний опис допоможе підібрати правильний персонал.
2. Не беріть кого попало - вам потрібні кращі.

Ви можете знайти людей за допомогою знайомих і друзів, через інтернет, за допомогою інших компаній або кадрових агентств. Найкращим способом, який не вимагає великих витрат є рекомендація. Однак, найбільш популярним методом є оголошення, так що якщо ви оберете цей спосіб - подбайте про те, щоб оголошення були повними і зрозумілими. Це заощадить сили і гроші.
3. Приготуйтеся до співбесіди.

Коли ви підберете резюме - зіставте з вимогами вакансії, для того щоб повторно відсіяти невідповідних кандидатів. Оцініть резюме, які сподобалися найбільше кілька разів, зробіть позначки. Підготуйте питання, які плануєте задати кандидату. Не забудьте про питання пов'язаних з роботою, щоб зрозуміти чи має людина потрібні знання.

Не варто говорити про расу, вік, соціальний статус, релігійним поглядам чи національності - це неважливо. Але обов'язково приділіть увагу таким питанням як досвід, здібності кандидата та його плани на майбутнє.

Крім стандартних питань, таких як:

    Чому ви пішли з останньої роботи?
    Чому вам цікава ця робота?
    Чим ви будете займатися через 5 років?
    У чому ваші сильні і слабкі сторони?
    Що вам найбільше подобалося на вашій останній роботі?
    А що найбільше не подобалося?

Звичайно, ці питання потрібні на співбесіді, але подумайте про несподівані питаннях:

    Як ви підходите до вирішення проблем?
    Які навички ви хотіли б знайти у наступному році?
    Що може зробити начальник, щоб допомогти вам?
    Розкажіть про ваш кращому начальнику. Чому ви вважаєте його кращим?
    Розкажіть про ваш гіршому начальнику. Чому ви вважаєте його гіршим?
    Що б міг зробити ваш попередній роботодавець, щоб бути більш успішним?
    Опишіть який-небудь конфлікт на роботі і як ви дозволили його.

4. Не забувайте про атмосфері інтерв'ю.

Під час інтерв'ю ви повинні бути повністю вільним і не відволікатися ні на що. В іншому випадку це здасться кандидату неввічливим. Знайдіть нейтральну територію для вас і для здобувача, щоб запобігти напругу. Кандидат повинен відчувати себе вільно.

Коли зустрінетеся - представтесь, будьте чемні, запропонуйте чашечку кави або чаю, і просто будьте гостинним.

Все це допоможе дізнатися повну і адекватну, а головне природну інформацію про кандидата, залишити гарне враження про себе та організації.
5. Розкладіть все по поличках.

Ще раз розкажіть про вакансії, проінформуйте кандидата про те - чи буде повторне інтерв'ю або чи буде з ним говорити ще хтось. Також варто уточнити чи не перешкодить інтерв'ю планам самої людини, і скільки воно займе часу.

Надайте абсолютно всю потрібну інформацію.
6. Тримайте інтерв'ю під контролем.

Не відволікайтеся, ставте потрібні, повні питання - ви завжди можете подивитися на раніше приготовані питання. Намагайтеся зробити так, щоб кандидат говорив замість вас, і, головне, більше вас.

Постарайтеся дізнатися все про людину - починаючи від компетентності (досвід, освіту, здібності), ставленні до роботи (ентузіазм, переваги, цілі) і закінчуючи соціальними цінностями (особисті якості, характер). Варто бути готовим до пауз. Короткі паузи допоможуть дізнатися нову інформацію, а тривалі можуть бути дивними.
7. Не забувайте робити записи.

Прислухайтеся уважно до слів кандидата, так як ваша головна мета - зібрати максимальну кількість інформації. Зробіть все, щоб співрозмовник почувався комфортно і затишно, так він буде більш впевненим у спілкуванні.

Записуйте найважливіші моменти. Ці записи варто використовувати потім - коли будете відбирати кращих з вподобаних. Також, варто попередити кандидата про те, що ви будете робити записи, і їх варто писати швидко і коротко, щоб не відволікати співрозмовника.
8. Вам також потрібно відповідати на поставлені питання.

Приготуйте відповіді на питання про компанію та самій роботі. Також, коштуватиме бути готовим до непростих питань з боку кандидата:

    Наскільки стабільно положення компанії на ринку?
    Яка система цінностей і етикет компанії?
    Яким чином заохочується бездоганна робота?
    Які можливості кар'єрного росту є в компанії?

9. Детально опишіть вакансію в кінці співбесіди.

На кінець інтерв'ю складіть докладний опис самої посади, про культуру компанії, про взаємодію співробітників і вимоги до них. Якщо ви дасте всю цю інформацію раніше, то кандидат зможе підібрати потрібні відповіді на всі питання.

Коштувати говорити правду як про вакансії, так і про компанії. Не приховуйте негативних моментів.

Надайте інформацію про зарплату, розкладах та пільги, які надає компанія. Повідомте кандидату які буду наступні кроки в процесі прийому на роботу.

Закінчити інтерв'ю потрібно подякою за увагу до компанії.
10. Дайте оцінку кандидату.

Залишіться після співбесіди для того, щоб обдумати і прийняти рішення про те, чи стане та людина вашим новим співробітником. У цьому і допоможуть записи зроблені під час інтерв'ю.

Не варто ставитися до кандидата упереджено. Обміркуйте, чи є у кандидата потрібні навички для даної роботи, чи є у нього потрібний досвід, аргументуйте вашу оцінку.

Відповідайте чесно для себе на ці питання:

    Чи впорається кандидат з роботою?
    Чи хоче він працювати?
    Наскільки гнучкий буде кандидат, коли він почне працювати?

Пам'ятайте, що співробітники, яких ви прийміть на роботу будуть вирішальними факторами і гарантією успіху компанії.

Що робити в період пошуку роботи

Важко передбачити, скільки займе пошук нового місця роботи. Іноді він закінчується, не встигнувши і початися, а часом затягується на тривалий термін. Але провести цей час потрібно з користю.

Чим довше триває період пошуку, тим сильніше ми турбуємося. У цій ситуації дуже важливо не впадати у відчай. Якщо ви самі вирішили звільнитися - це одне. Але якщо це сталося з ініціативи роботодавця, то швидше за все вас застали зненацька.

Постарайтеся влаштувати собі невелику відпустку - хоча б тиждень відпочиньте від турбот, а потім приступайте до пошуку. Але не забувайте використовувати вільний час з користю, а сайт підкаже, як саме.
План дій

Зберіться з думками і приступайте до складання плану дій. Ви повинні добре знати свої слабкі сторони як співробітника - у чому ви погано розбираєтеся, в якій області відсутні необхідні знання, які навички необхідно підтягнути. Спробуйте самонавчання, заплануйте відвідування додаткових курсів або тренінгів. Це допоможе вам підвищити свою кваліфікацію, що підніме вашу вартість на ринку праці, і вже точно вам тепер буде, чим похвалитися на співбесіді.
Використовуйте час для себе

Не впадайте в меланхолію. Сидіти на дивані, думаючи про життя, в очікуванні дзвінка роботодавця - погана тактика. Займіться тим, на що у вас раніше не вистачало часу. Прочитайте книгу, яку давно збиралися, приготуйте пару незвичайних страв, займіться спортом і підтягніть здоров'я. Як тільки ви влаштуєтесь на нову роботу, часу на це буде дуже мало. А активна позиція дозволить не падати духом, і на майбутньому співбесіді ви не будете виглядати як замучений життям людина, що дасть вам пару додаткових балів.
Наведіть справи в порядок

Напевно є парочка побутових проблем, до яких постійно не доходили руки. Полагодите давно капає кран, зробіть закордонний паспорт і т. П.
Відпочинок

Не варто забувати, що пошук роботи - це теж робота. І часом досить втомлива. У вас нарешті є можливість відпочити і виспатися. Але намагайтеся дотримуватися розпорядку дня. Він не повинен сильно відрізнятися від періоду, коли ви працювали. Тоді надалі вам буде простіше втягнутися назад.
Не затягуйте

Врахуйте, що все це потрібно робити паралельно з пошуком роботи, а не замість. Чим довше триває пошук, тим складніше добре працевлаштуватися. З плином часу люди все нижче оцінюють свої шанси відновити зайнятість, і з часом звикають до статусу безробітного. Навіть якщо ви активно проводили цей час, з часом ви можете зіткнутися з періодом апатії та відсутністю бажання рухатися далі. Тому активно потрібно не тільки проводити своє дозвілля, а й пошук роботи.

Як нашкодити кар'єрі за допомогою соціальних мереж

Більшість з нас користується соціальними мережами. Не важливо перебуваєте ви в пошуку роботи або вже працевлаштовані, ваші пости, коментарі та лайки можуть дуже негативно позначитися на кар'єрі.

Комусь соціальні мережі можуть допомогти з корисними знайомствами і навіть знайти роботу, не встаючи зі стільця. А комусь навпаки - все зіпсують, якщо ви будете здійснювати 6 помилок, які сайт привів нижче.
Фотографії

Перше, що подивиться роботодавець у вашому профілі - це фотографії. На жаль, навіть одне божевільне фото з якоюсь вечірки може сильно похитнути довіру до вас. Розміщуючи якусь фотографію обов'язково подумайте, як до нього поставиться керівництво або ваші колеги - посмієтеся ви разом чи на вас будуть косо поглядати? А краще просто цього не робіть.
Слова

Стежити за своєю мовою потрібно тепер не тільки в повсякденному житті, але і у віртуальному. Якщо на роботі ви дуже пристойні і ввічливі, а в мережі не втрачаєте можливість спожити ненормативну лексику, то ви явно лукавите і приховуєте своє справжнє «Я». Роботодавець подумає саме так. А це не найкращі якості співробітника.
Друзі

Навіть якщо ви не викладаєте в мережу компрометуючі фотографії, ваші друзі можуть зробити це за вас. Тому стежте на яких фотографіях вас відзначають знайомі.
Інтереси

Групи, на які ви підписані завжди на виду у вашому профілі. Навіть якщо ви дуже любите жарти від групи «Ідіоти», то краще просто додайте її в закладки. Підпишіться на групи по вашій професійній тематиці. Це може не тільки здаватися більш представницький, а й бути корисно.
Ігри

Якщо ви любите відпочити за допомогою ігор, то краще робіть це поза соціальних мереж. Перелік додатків, які часто мають дивні назви, не зіграють вам добру службу. Навіть якщо ви граєте раз на місяць, може скластися враження, що ви робите це щодня, а параноя керівництва підкаже, що ще й в робочий час.
Критика

Різкі висловлювання і критику в бік компанії або окремих колег залиште для особистих бесід з перевіреними людьми, а не виставляйте на загальний огляд. Не варто лаяти і конкурентів на радість начальству - раптом вам коли-небудь доведеться відправити і їм своє резюме.

5 ознак невдалого співбесіди

У багатьох були випадки, коли після співбесіди доводилося тривалий час чекати його підсумків. Іноді в період очікування губилися запасні варіанти працевлаштування через невизначеність. Але можна спрогнозувати підсумок зустрічі.

Ви сходили на співбесіду і ось вже тиждень чергують біля телефону в очікуванні відповіді. Вашу кандидатуру могли відразу відсіяти і просто не сповістити про це, а ви в надії на позитивний результат призупинили пошук. А могли і прийняти на роботу, і ось-ось має пролунати настільки очікуваний дзвінок, але ви продовжуєте бігати на співбесіди і практично готові погодитися на менш привабливу роботу. Оцінити ймовірність результату будь-якого співбесіди - дуже корисно. сайт підготував 5 ознак, які вам допоможуть.
Ніякої реклами

Якщо роботодавець бажає дістати вас у свій штат, то компанію і посаду опише в подробицях, представивши в найкращому світлі. І відповідно не буде витрачати на це час, якщо кандидату нічого не світить. У випадку, коли ви - єдина зацікавлена сторона, не варто сильно розраховувати на успіх. Не варто чекати сприятливого результату і коли роботодавець не дає можливості кандидату задавати питання або відповідає на них загальними фразами. У таких випадках нерідко інтерв'юер каже, що розповість все, що хоче дізнатися здобувач при наступній зустрічі, яка, зрозуміло, навряд чи відбудеться.
Погляд зверхньо

Гордовите поведінку інтерв'юера по відношенню до вас - явно погана ознака. Звичайно, люди бувають різні, але найчастіше ступінь зацікавленості й уваги чітко дозовано: здобувачі, в яких зацікавлений роботодавець, отримують їх сповна; тим, у кому не впевнені приділяється середнє увагу без певних відтінків; а явні «ні» задовольняються формальним сухим спілкуванням. Якщо інтерв'юер знехотя відповідає на питання, не дбає про враження, яке він справить на кандидата, говорить відчужено або зверхньо, то це свідчить про незацікавленість, і шансів у вас мінімум.
Без слів

Якщо ви дійсно цікаві компанії, то співбесіда не буде зводитися до простого заповнення анкети. У деяких компаніях це обов'язковий нюанс, але після заповнення паперів з вами повинні і поговорити: дізнатися про досягнення і цілях, розповісти про компанію і дати можливість задати питання. Якщо ж ваша заповнена анкета просто переміщається в стопку паперів на столі, то ймовірність, що з вами зв'яжуться вкрай мала.
Відомі факти

Коли інтерв'юеру цікава ваша кандидатура, він прояснить все, що потрібно - від досвіду до особистих якостей. А от якщо співбесіду зведеться до сухого расспросу про те, що і так написано в резюме, то інтересу до вас практично немає.
Все зрозуміло

Співбесіда проходить дуже швидко в двох випадках: кандидат явно підходить і відразу отримує пропозицію; кандидат явно не підходить компанії з певних причин. Відрізнити перший випадок від другого буде досить просто.

4 способи довести, що ви цінний співробітник

На жаль, таланту і працьовитості не завжди достатньо, щоб побудувати успішну кар'єру. Ваші здібності та досягнення повинні помітити оточуючі.

Очікування, що вас рано чи пізно оцінять по достоїнству, може затягнутися на дуже невизначений термін. І шанс, що це відбудеться без будь-якої участі з вашого боку, вкрай малий. Як це не сумно, але щоб отримати підвищення або надбавку до зарплати, потрібно бути поміченим. сайт підготував 4 способи, як це можна здійснити.
Ініціатива

Не бійтеся братися за нові завдання, проявляйте ініціативу. Якщо на роботі піднімається питання, кому доручити нове завдання, проаналізуйте чи дозволить його виконання проявити і продемонструвати ваші якості та навички, чи буде вами придбаний новий досвід. Не забувайте, що працювати потрібно не тільки на публіку, а й для власного професійного зростання.
Не мовчіть

У корпоративному світі домінують екстраверти. Вони часто краще формулюють свої думки, не соромляться вносити і коментувати ідеї. Звичайно, такі співробітники найбільш помітні, як і результат їх роботи. Якщо ви інтроверт, то в цьому немає нічого страшного, але знадобиться проводити додаткову роботу. Наприклад, перед нарадою ознайомтеся з його повісткою, заглибитися в питання, складіть список можливих рішень у вигляді тез. В ході обговорення ці записи обов'язково вам допоможуть. Якщо ви постійно будете мовчати, складеться враження, що нових думок у вас просто немає або вам усе це байдуже. Не дозволяйте думати про вас в такому ключі.
Демонструйте компетентність

Щоб демонструвати свій професіоналізм, ви повинні бути добре поінформовані. Більше спілкуйтеся з колегами про поточні проекти, стежте за ситуацією на ринку у вашій сфері, збирайте інформацію в інтернеті. Ця інформація повинна служити вам джерелом нових ідей. У наш час підвищення або надбавку до зарплати виходять співробітники, які вміють мислити стратегічно і знають, як використовувати інформацію, якою володіють.
Інформуйте про успіхи

Коли ви отримуєте подяку від партнерів або клієнтів, позитивні показники вашого проекту ростуть, або у випадку інших успіхів, не соромтеся розповісти про це керівництву. Письмово, у вигляді електронного листа, або усно. Пам'ятайте, що вашому начальнику завжди приємні успіхи його компанії, адже він розглядає будь перемоги організації та співробітників, як особистий успіх та особисті досягнення. Але і ви обов'язково будете помічені.

Як знайти улюблену роботу?

«Улюблена робота піднімає рано, і ми з радістю беремося за неї». - Вільям Шекспір.

Людина, коли у нього улюблена робота, йде на неї із задоволенням, у нього горять очі, він захоплений своєю справою, йому хочеться рости і розвиватися у своїй професії, у нього не виникає почуття нудьги або втоми, робота сприймається як щось захоплююче і надихаюче. Робота стає улюбленою, коли починаєш піклуватися про улюблених людей: про себе, про свою сім'ю, про оточуючих тебе людях.

Як же знайти таку роботу? Кілька корисних порад дала нам Катерина Приходько, менеджер з підбору персоналу компанії «Небесна Криниця».

    Будь-яка пропозиція оцінюйте з точки зору ваших цінностей!
    Кожна людина унікальна і живе у відповідності зі своїми установками і цінностями. Улюблена робота завжди цікава Вам і приносить користь іншим. Наприклад, якщо Ви творча особистість, йдіть в креативне агенство, займайтеся організацією концертів, виставок; якщо Ви цінуєте здоров'я та здоровий спосіб життя і хочете, щоб Ваша робота приносила користь людям, займайтеся екологічно чистими продуктами, спортивними клубами, доставкою чистої води.
    Корпоративна культура і цінності компанії повинні бути Вам близькі!
    Корпоративна культура - це якийсь набір цінностей і смислів, основне завдання яких полягає в стимулюванні співробітників до великих досягнень. Якщо ці цінності Вам близькі, Вам буде комфортно і приємно працювати в компанії. Наприклад, одними з основних наших цінностей є довіра і щирість. Це базові цінності, але ми їх виділяємо, бо успіх нашого бізнесу на 100% залежить від людей, які у нас працюють, ми це розуміємо і цінуємо.
    Компанія повинна створювати умови для розвитку і зростання свого персоналу!
    Створення сприятливих умов для праці, професійного зростання та всебічного розвитку співробітників - соціальна відповідальність кожного роботодавця. Компанія повинна вкладати в людей, які хочуть розвиватися та будувати свою кар'єру. Наприклад, у нас в компанії є багато успішних історій професійного та кар'єрного росту: від оператора колл-центру до керівника клієнтського відділу, від торгового представника до керівника відділу продажів, від водія до менеджера з продажу. Якщо Ви можете рости разом з компанією, ця робота може стати Вашої коханої.
    Улюблену роботу мало вибирати за параметрами «задоволення - гроші»!
    Часто перед людиною, яка вирішується змінити місце роботи, стоїть нелегке завдання вибору роботи за кількома важливими критеріями. І якщо у Вас є декілька пропозицій по роботі, щоб вибрати кращий варіант з них, Ви можете застосувати адитивний метод:
        треба скласти список всіх критеріїв вибору і внести їх в таблицю;
        далі треба скласти таблицю значущості факторів, привласнюючи їм ступінь важливості від 0 до 1, щоб в сумі фактори набрали 1;
        щоб розглянути кілька наявних варіантів працевлаштування, потрібно кожної компанії по кожному окремому критерію поставити оцінку від 1 до 5;
        у сумарній рядку, помноживши коефіцієнт фактора на оцінку варіанту роботи, отримаєте підсумкову суму.

Ваш варіант роботи той, який набрав найбільше балів!

Приклад застосування адитивної методу показано у таблиці 1. У цьому прикладі, хоча умови по зарплаті і соціальному пакету в обох компаніях однакові, за підсумком найкращим вибором місця роботи є компанія «Небесна Криниця». Ось ми і визначилися, як знайти свою улюблену роботу!

7 міфів, які заважають кар'єрі

Всі ми мріємо про хорошу роботу і успішну кар'єру. І часом нашим бажанням заважають сталі стереотипи, які не дають зробити крок у потрібному напрямку.

Існують міфи, які гальмують нас в досягненні професійних цілей. Ми беззастережно довіряємо цим твердженням і рідко чинимо інакше. сайт зібрав 7 міфів, які відносяться до професійної діяльності, щоб їх розвінчати.
Ніякої кар'єри без освіти

Звичайно, без відповідної освіти ви не станете хірургом чи прокурором, але щоб досягти успіху в багатьох сферах хороший диплом не є обов'язковою умовою. Ви можете стати успішним дизайнером, рекламником, піарником, програмістом, журналістом спираючись виключно на свої навички та досвід. Буде достатньо хорошого завзятості, бажання і правильної літератури.

Завжди можна почати з «нижніх поверхів» і без досвіду роботи , в цьому немає нічого страшного. Якщо ви мрієте стати телеведучим, то можете почати і з посади секретаря. Ви дізнаєтеся діяльність компанії зсередини, будете в курсі де і як себе можна проявити. Шлях не найлегший, але цілком здійсненний. До того ж, у багатьох компаніях прийнято підвищувати поточних співробітників, які вже знайомі з внутрішньою структурою організації, ніж залучати людей з боку.
Довге резюме - це солідно

Для більшості роботодавців досить грамотно упорядкованого, лаконічного і чіткого резюме, яке відповість на всі необхідні питання. Немає потреби перераховувати в подробицях всі ваші місця роботи, курси та захоплення. Розкажіть лише про останні і найбільш значущих місцях, а додаткову освіту та захоплення повинні відповідати вашій спеціалізації. Вміння виділити головне і правильно висловлювати свої думки - ось, що цінно, а не п'ятисторінковому твір.
До 30-ти років треба в усьому визначитися

Не варто відмовлятися від своєї мрії, якщо вам за 40 . Багато людей кардинально змінювали свою діяльність і в більш пізньому віці, це не заважало їм досягати успіху. Звичайно, ви вже навряд чи станете пілотом авіаліній, але існує багато інших сфер, в яких можна домогтися успіху. Тому не варто заздалегідь шкодувати про втрачені можливості.
Робота в неурочний час допомагає кар'єрі

Іноді це так, але ваше керівництво може так само вирішити, що ви занадто повільні і некомпетентні, щоб встигати всі справи вчасно. До того ж ви можете зіткнутися з перевтомою і стресом, що негативно позначиться на вашій продуктивності. Бувають різні робочі ситуації, але це не повинно ставати вашим правилом.
Зайнятість говорить про ретельність

Зрозуміло не варто байдикувати на роботі, але і бути надзвичайно зайнятим теж не рекомендується. Не кажіть всім, що ви дуже зайняті і не можете їм допомогти. Бути постійно недоступним - небезпечно для кар'єри. Ви повинні намагатися завжди бути готовими вислухати своїх колег і по можливості втиснути якісь завдання в свій щільний графік.
Критика - загроза кар'єрі

Відсутність критичних зауважень про вашу роботу ще не означає, що керівництво повністю вами досить. А критика зовсім не означає, що ви потрапили в немилість і вас не цінують. Тому не варто в таких ситуаціях опускати руки, втрачати концентрацію і мотивацію.
Потрібно тримати амбіції в таємниці

Мрієте стати керівником відділу, а пізніше і цілого філії? Не варто тримати це в найсуворішій таємниці, а в разі чого відмовлятися. Практично завжди компанії зацікавлені в амбітних співробітниках, тому що вони будуть намагатися якомога краще виконувати свої обов'язки і прагнути до результату, який буде вигідний і їм і компанії. А при вільній позиції керівництво вже буде знати, хто зацікавлений у нових обов'язках, і хто так само ефективно буде їх виконувати.

6 способів домогтися підвищення зарплати

Просити надбавку - морально непросте заняття. Домогтися свого буває так само складно, як і зважитися обговорити це питання. Але є кілька способів, як збільшити свої шанси на успіх.

Оплата праці достатньо індивідуальна для кожного співробітника. Є компанії, в яких співробітники одного відділу отримують суворо обумовлену суму без права на перегляд, в інших важливу роль відіграють навички кожного окремого співробітника і його внесок у загальну справу. Якщо ви відчуваєте, що заслуговуєте більшого і у вашій компанії цей сценарій можливий, то настав час зібратися з духом і поговорити про це з керівництвом. А щоб вам вдалося зменшити шанс відмови, сайт підготував 6 порад.
Гра на випередження

Найбільш вірний спосіб збільшити заробітну плату - обговорити це ще на етапі працевлаштування і прописати її зростання в договорі. Багато гідні компанії самостійно закладають прибавку співробітникам з урахуванням інфляції. Як би там не було, постарайтеся обговорити це питання заздалегідь. Якщо ви дійсно хороший фахівець, то компанія з легкістю піде вам на зустріч.
Вагомий аргумент

Якщо через звільнення якогось співробітника вам тимчасово довелося виконувати його обов'язки і ви відчуваєте, що і далі зможете з ними справлятися, то запропонуйте керівництву передати їх вам за умови збільшення заробітної плати. Вам підуть на зустріч, якщо буде можливість для компанії заощадити. Тому вам навряд чи вдасться отримувати за двох. Якщо обов'язків занадто багато, можна домовитися про розподіл їх з колегами на тих же умовах.
Відчутна вигода

Керівництву буде простіше піти вам на зустріч, якщо ви наочно продемонструєте йому вигоду, яку приносите компанії. Розрахуйте свою продуктивність праці і підготуйте відповідні звіти. Покажіть свої успіхи і переведіть їх в грошовий еквівалент, поясніть чого ще ви можете добитися, зафіксуйте ці рамки і домовтеся про підвищення зарплати при їх досягненні. Це не найпростіше завдання, але і відмовити вам в надбавці буде непросто при таких умовах, так як це буде вже не прохання, а вигідну пропозицію.
Ситуація на ринку

Зберіть статистику по зарплатах у вашій галузі, і при обговоренні ваших перспектив з начальством, вкажіть на поточну ситуацію на ринку праці. Іноді керівництво знаходиться в невіданні актуальних зарплатних пропозицій. Звичайно, в цьому випадку ваша зарплата повинна бути дійсно нижче середньої по ринку, так само варто враховувати і можливості самої компанії.
Ультиматум

«Підвищуйте зарплату або я звільняюся» - дуже радикальний метод. Ризик безумовно великий, але якщо інших альтернатив немає, а роботою в цій компанії і відносинами з начальством ви особливо не дорожите, то можна і спробувати. Особливо, якщо ви впевнені у своїй цінності на ринку праці. Іноді це буває єдиним способом нагадати про себе і висловити невдоволення.
Недоречна причина

Не варто аргументувати своє прохання особистими проблемами - хворобою, проблемами у родичів, боргом за кредит і т.п. У цьому випадку, краще попросити про разову фінансову підтримку, а не про збільшення зарплати.

Sunday, January 11, 2015

Що завдає шкоди репутації на роботі

Кар'єрне зростання в першу чергу залежить від професійних якостей і величини вкладу, який ви привносите у загальну справу. Але те, як бачать вас колеги та керівництво теж грає не останню роль.

На жаль, невеликі помилки або певні якості і звички людини в роботі можуть перекреслити всі його позитивні старання в очах інших. сайт зібрав 4 характеристики, які з великою ймовірністю можуть завдати шкоди репутації хорошого співробітника, змусити засумніватися у вашій компетентності і перешкодити подальшому зростанню .
Марнослів'я

Ви можете бути самим працьовитим співробітником, але варто хоч раз не виконати свою обіцянку і у ваших колег та керівництва виникнуть сумніви в тому, що на вас можна покластися. Не звалювати на себе занадто багато обов'язків, не кидайте слів на вітер, не кажіть, що щось зробите, якщо повністю в цьому не впевнені.
Безчестя

Ви професіонал своєї справи, майстерно виконуєте обов'язки в межах своєї позиції і не бажаєте приділяти увагу чомусь іншому. Така позиція не зіграє вам хорошу службу. Бувають ситуації, коли в силу тих чи інших причин компанії доводиться тимчасово розподіляти завдання одного співробітника на інших. Ви відмовляєтеся брати на себе додаткові обов'язки, а хтось інший - ні. Таким чином ви продемонструєте, що на вас не можна покластися в критичні моменти. А такі співробітники не на високому рахунку в керівництва. Поставтеся до цього, як до можливості розширити свої знання, навички та отримати новий досвід.
Усезнайство

Якщо ви можете допомогти всім і у всьому, зробити те, що інші не в змозі - це корисно для компанії, але не варто робити це з надмірним самозамилуванням і владним підходом. Інакше складеться думка, що ви намагаєтеся принизити інших, командувати, а не викладати свою точку зору і допомагати. Поважайте інших, дійте уважно і акуратно. Тільки так ваш внесок буде гідно оцінений і з вдячністю.
Ухилення від відповідальності

Спроби виправдати погану роботу завжди виглядають непрофесійно, які б вагомі причини за цим не стояли. Не намагайтеся втекти від проблем, визнайте помилки і намагайтеся їх виправити, цим ви покажете свою професійну зрілість.

Як не зірватися з вершини кар'єрного Олімпу?

Ось ваша мета досягнута і нова робота, підвищення, нова посада вже в кишені. Ви задоволені собою і хочете просто почивати на лаврах переможця. Але не поспішайте!

Не слідуйте правилу, яке існувало у вас в університеті: «Перші три курси ти працюєш на заліковку, потім заліковка працює на тебе». Воно в побудові кар'єри не працює. Досягнувши запланованих висот, не зупиняйтеся. Слід дотримуватися деяких важливих правил, щоб завжди грітися в променях кар'єрних слави.

Перше, що вам потрібно, так це закріпити власний успіх. Постійно відповідайте достигнувшие положенню, оскільки колеги можуть розцінити вашу перемогу, як випадковість чи прикру помилку. Доведіть усім, що ви - професіонал своєї справи, який націлений на результат.

Вам слід також звернути увагу на суспільне життя колективу. Спробуйте перейнятися корпоративної атмосферою. Якщо ви стали начальником, спробуйте розробити проекти, які підвищать рівень мотивації працівників. Крім витрати часу на дане заняття, ви отримаєте цінний досвід у відстоюванні своїх інтересів, а також у проведенні зустрічей і виступів. Це допоможе завжди бути в тонусі.

Ваш відпочинок повинен бути продуктивним. Змініть обстановку і постарайтеся відволіктися від робочих справ. Це відновить Ваші сили і убезпечить від професійного виснаження.

Зробіть висновки з приводу ваших досягнень. Може бути ви навчилися говорити «ні» ледачим колегам і припинили брати на себе чужі обов'язки. А можливо, вам просто захотілося зайнятися власними справами.

Добившись всіх поставлених цілей, ви вважаєте, що пройшли свій кар'єрний шлях до кінця. А вам не приходила думка про те, що кінець одного шляху - це початок іншого? Не зупиняйтеся на тому, чого досягли. Рухайтеся в перед!

Радість, яку ви відчули, досягнувши своїх цілей, поступово вщухає. Вам безсумнівно знову захочеться випробувати подібне почуття ще раз. Але не варто дуже поспішати, приділіть увагу своїм планам і бажанням. Іншими словами, одягнувши вашу мрію в форму, надайте їй яскравість і точність. Їй потрібно якийсь час, щоб оформиться в наступну задачу. Адже цілі роблять наше життя такою цікавою.

Правильний розповідь про себе на співбесіді

Практично на кожному співбесіді можна почути один і той же питання: «Розкажіть про себе». І тим не менше багато претендентів не знають, що саме відповісти інтерв'юеру.

У ході співбесіди роботодавцю важливо зрозуміти наскільки кандидат впевнений у собі, чи може він логічно висловлюватися, як він буде взаємодіяти з людьми по робочих та особистих питань, який досвід у нього за плечима і т.п. Прохання розповісти про себе може розкрити багато важливих моментів і допомогти інтерв'юеру побудувати подальший план бесіди. Давайте розберемося, як краще вибудувати розповідь про себе, щоб роботодавець отримав відповіді на його питання, а ви могли б представити себе в найкращому світлі.
Неправильну відповідь

Самий неправильну відповідь в цій ситуації: «Що б вам хотілося дізнатися?». Це перший сигнал роботодавцю, що ви не готувалися до співбесіди, або робили це абияк. Бути може і іншу роботу ви будете виконувати так само? Чи вам просто не цікава ця вакансія або компанія? Щоб у інтерв'юера не виникало таких думок, сайт рекомендує готувати відповідь заздалегідь і не нехтуйте репетиціями.
Що цікавить інтерв'юера

Звичайно, роботодавцю як фахівець ви цікаві більше, ніж як особистість, і в першу чергу він буде оцінити вас саме з цього боку. Тому не варто вдаватися в подробиці свого місця народження, дитинства, змінити місце проживання, захопленням спортом і т.п.

Не затягуйте розповідь історіями про своє дипломування і першій роботі. Найбільш актуальне найсвіжіший досвід, тому в першу чергу розкажіть про останнє місце роботи, свої обов'язки і досягнення на ньому. Ці пару пропозицій повинні бути максимально релевантні для позиції, на яку ви претендуєте. Тому що роботодавцю важливо знати, що ви володієте необхідними навичками, вмієте їх застосовувати і впораєтеся з роботою.
Важливі досягнення

Наведіть короткі приклади з професійної діяльності, якими ви пишаєтеся, і які можуть охарактеризувати вас як гарного фахівця.
Лаконічність

Будьте максимально короткі і лаконічні у своїх висловлюваннях. Роботодавець просто хоче трохи дізнатися про вас, і докладний життєве опис тут ні до чого. Ваша відповідь повинна займати буквально пару хвилин. Наведіть 2-3 цікавих факти, які максимально добре характеризують вас. Саме тому слід заздалегідь обміркувати вашу розповідь.


Не варто боятися прохання роботодавця розповісти про себе. Це відмінний шанс поставити правильний тон бесіді, і налаштувати інтерв'юера на питання, які ви хотіли б почути.

Чи є різниця між резюме та CV

Напевно під час пошуку роботи багатьом зустрічалася абревіатура «CV». Зазвичай це сприймають, як синонім резюме. Але якщо роботодавець просить вас прислати або надати на співбесіді CV, чи підійде звичайне резюме?

CV (у перекладі з лат. Сurriculum vit? - «хід життя») передбачає більш об'ємний документ, ніж класичне резюме. У ньому повинні бути перераховані всі спеціальності, які ви отримали, додаткові курси, місця роботи, посади, які ви обіймали та обов'язки в хронологічному порядку. Для деяких спеціальностей, наприклад, журналістів та науковців, в CV повинні бути включені всі їхні публікації, конференції, в яких вони брали участь, стажування і т. П. У деяких випадках в CV можуть бути включені навіть тексти деяких робіт. Таким чином, CV може досягати декількох десятків сторінок.

На відміну від CV, резюме - більш стислий документ, в якому зазначені ключові, найбільш важливі моменти вашої професійної діяльності. Також в резюме місця роботи вказуються у зворотному хронологічному порядку. Акценти щодо досвіду, навичок і досягнень можуть бути індивідуально розставлені під конкретну вакансію. Таким чином, резюме одного кандидата можуть мати різний зміст залежно від вакансії, на яку його відправляють. сайт рекомендує так робити, тому що це дозволяє привернути увагу роботодавця до вашої кандидатури і збільшити шанси на працевлаштування.

У класичному розумінні CV використовується зараз досить рідко. Роботодавці або агентства часто обмежені в часі, їм доводиться розглядати велику кількість відгуків на вакансії. А завдяки резюме роботодавець може швидко скласти своє враження про кандидата, що значно економить час.

Якщо вас просять вислати CV чи це вимога зазначено в оголошенні про вакансію, то швидше за все мається на увазі звичайне резюме, іноді резюме англійською мовою, якщо знання мови - ключова вимога. Якщо є можливість, звичайно, варто уточнити, що саме від вас хочуть. Але в більшості випадків можете сміливо відправляти своє звичайне резюме, якщо воно, звичайно, правильно складено .

Що таке ситуаційне інтерв'ю і як його пройти

Іноді співбесіду не зводиться до звичайної бесіди і розповіді про себе. Якщо роботодавець просить вас представити ситуацію і знайти з неї вихід - це ситуаційне інтерв'ю. Як же успішно його пройти?

Навіть якщо ви досконально вивчили інформацію про компанію, склали відмінне резюме, підготували запам'ятовується самопрезентацію, ситуаційне інтерв'ю може легко вибити з колії. Справа в тому, що до такого виду співбесіди практично неможливо підготуватися. Але вихід є з будь-яких ситуацій.
Що за фрукт?

Зараз багато кандидатів знають, як відповідати на каверзні питання роботодавця з приводу звільнення з попереднього місця роботи, ким вони себе бачать через п'ять років, чому можуть принести користь компанії та ін. Імовірність отримати соціально бажані відповіді на них дуже висока. Тому деякі роботодавці використовують техніку ситуаційного інтерв'ю, щоб оцінити вміння здобувача вирішувати реальні проблеми, управляти людьми, приймати рішення, а не тільки вміння красиво говорити.

На такому інтерв'ю роботодавець описує робочу ситуацію і просить кандидата розповісти про свої дії. Дуже складно для кандидата при такому методі визначити, яку відповідь більше сподобається представнику компанії. За короткий проміжок часу роботодавець може скласти уявлення про багатьох професійних якостях кандидата.

Це досить складний метод підбору персоналу, так як вимагає творчого підходу, тому й застосовується порівняно рідко. Однак за підсумком інтерв'ю рішення на рахунок працевлаштування кандидата може бути прийнято дуже швидко.
Хто може зіткнутися?

З найбільшою ймовірністю ви можете зіткнутися з ситуаційним інтерв'ю, якщо:

    в роботі ви часто використовуєте навички спілкування (продажу, консалтинг, підтримка);
    вам часто доводиться приймати рішення самостійно;
    ви претендуєте на керівну посаду;
    у компанії сувора корпоративна культура.

Ситуаційне інтерв'ю вам, швидше за все, не загрожує, якщо:

    ви молодий спеціаліст без досвіду;
    здійснюється масовий набір співробітників.

Як пройти?

Вас можуть заздалегідь попередити, що буде проводиться ситуаційне інтерв'ю, але часто ви дізнаєтеся про це лише на місці. Тому сайт рекомендує бути готовими до всього. Згадайте основні моменти в роботі щодо вашої спеціалізації, які складні випадки і спірні питання бували у вашій практиці, які були правильні рішення в цих ситуаціях. Пошукайте відповідну інформацію в інтернеті. Головне все обдумати, а не намагатися сказати перше, що прийде в голову. Вислухайте приклад ситуації, подумайте над декількома варіантами, зважте всі «за» і «проти» і тільки потім озвучте найбільш правильний з вашої точки зору. Важливий правильний хід думок, поетапно пояснюйте, чому слід вчинити саме так. Може статися й так, що правильної відповіді не існує, а роботодавцю важливий хід ваших думок при прийнятті рішень.

Saturday, January 10, 2015

Чи варто повертатися до колишнього роботодавця

Йдучи з компанії, завжди є ймовірність повернутися туди знову. Але наскільки це гарна ідея, які ваші шанси, що вас може чекати, і як слід поводитися?

Причин для відходу з компанії може бути стільки ж, скільки і причин повернутися назад. Вам буде простіше адаптуватися до роботи, ви вже знайомі з умовами та принципами роботи, керівництво в курсі ваших навичок і досягнень. Але все може бути і не так гладко. сайт докладніше розглянув, що вас може очікувати, і які шанси повернутися.
Теплий прийом

Не бійтеся стукати в знайому двері, якщо у вас збереглися хороші стосунки з керівництвом. Попрацювавши в іншому місці певний термін, ви напевно придбали додаткові навички та досвід, а значить цілком можете розглядатися, як гідний кандидат. Багато роботодавців позитивно ставляться до колишнім співробітникам, які хочуть повернутися. Це говорить про позитивний імідж організації - тут хочуть працювати.

Не варто побоюватися косих поглядів співробітників. Шукати нові можливості в професійній сфері - це абсолютно нормально. Навіть, якщо ви потрапили під скорочення, а потім знову повернулися. Такий варіант набагато краще частої зміни роботодавців та нерегулярної підробітку, все поставляться з розумінням.

Але майте на увазі, що компанії часто не стоять на місці. Може помінятися керівництво, стратегія, і ви повинні бути готові до змін і до того, що доведеться чогось навчитися заново. Не женіться за минулими звичками.
Колишні конфлікти

Якщо ви були змушені піти з компанії через виниклих розбіжностей і конфліктах з керівництвом або колегами, то варто тричі подумати про повернення, навіть за умови більш високої посади та окладу. Є велика ймовірність, що все повториться, якщо причини, за якими ви пішли все ще актуальні.
Конкуренція

Деякі роботодавці не вітають колишніх співробітників у своїх рядах. Особливо, якщо такі співробітники метушаться між відкрито конкуруючими компаніями. Тут варто уважніше оцінювати можливості та пропозиції, так як висока ймовірність, що назад дороги у вас вже не буде.

9 способів не знайти роботу

Ще одне співбесіду не дало результату? Резюме розіслано, але залишилося без відповіді? Напевно, щось ви робите не так. Давайте спробуємо виправити помилки.

Вчитися все ж краще не на своїх помилках, а на чужих. До того ж свої помилки часто важко визначити самостійно. сайт зібрав 9 вірних способів, що не знайти роботу. Якщо ви впізнаєте себе серед них, значить пора щось змінювати.
1. Складіть резюме недбало

Велика частина здобувачів завжди відсіюється ще на стадії подачі резюме. Багато хто вважає, що короткого недбалого тексту про себе буде більш ніж достатньо, щоб роботодавець звернув на них увагу, а потім дивуються, чому цього не відбувається. Ставитися до цього потрібно серйозно, для роботодавця, до моменту особистого знайомства, ви - це ваше резюме. Зрозуміло демонструйте свої досягнення, актуалізує досвід, виділяйте важливі дані згідно з вимогами конкретної вакансії, зручно структуруйте інформацію. Не варто розраховувати, що вам просто пощастить.
2. Розкажіть про себе в резюме сухо

Уникайте банальних штампів, які і так є в багатьох резюме, не використовуйте побиті фрази і банальні прикметники. Якщо вам є, що докласти до резюме - приклади робіт, графіки зростання продажів і т. П. - Зробіть це, не варто зберігати їх для співбесіди.

Очевидно, що без коректно складеного резюме пошук роботи малорезультативний. Як максимально правильно скласти вашу «візитну картку», можна дізнатися зі статті « Як скласти хороше резюме ».
3. Не звертайте увагу на грамотність в резюме

Ви б найняли людину, яка в такому важливому для нього документі, робить граматичні помилки? Навіть якщо вам не доведеться в роботі мати справу з текстом помилки в резюме неприпустимі. Перевіряйте текст за допомогою словника, в інтернеті, дайте почитати друзям і знайомим, робіть все, що допоможе позбутися від помилок.
4. Шукайте роботу просто чекаючи дзвінка

Не потрібно сподіватися, що розмістив своє резюме, справу вже зроблено, і вам залишається тільки сидіти і чекати пропозиції роботи. Активно шукайте відповідні вам вакансії, відсилайте на них резюме, телефонуйте в компанії, не бійтеся нагадувати про себе. Шанс, що робота сама вас знайде, дуже малий.
5. Будьте максимально скромні під час пошуку

Використовуйте всі доступні способи пошуку. Розкажіть про свої наміри родичам, друзям і знайомим. Нехай вони знають, кого запропонувати своєму керівництву, якщо в їх компанії є або відкриється вакансія. У пошуках роботи немає нічого ганебного.
6. Шукайте оголошення про вакансії на парканах

З острахом ставитеся до оголошень на стовпах і міських стінах. Хороші роботодавці не використовують такий спосіб пошуку співробітників. А от імовірність потрапити до шахраям і несумлінним роботодавцям дуже висока. На відміну від таких джерел, наприклад, на сайт всі вакансії перевіряються, тому шанс бути обдуреним практично дорівнює нулю.
7. На співбесіді поводьтеся непрофесійно

Ви повинні бути впевнені в собі , що не затинатися в діалогах, бути готовими до будь-яких питань. Не ігноруйте підготовку до інтерв'ю. Підготуйте відповіді до найбільш вірогідним питань, дізнайтеся якомога більше про компанію. Не забувайте, що і вам слід задати інтерв'юеру питання .
8. Лайте попереднього роботодавця

З великою ймовірністю вас запитають, чому ви пішли з минулої роботи, ніж ви були незадоволені. У цій ситуації погано відгукуватися про минуле наймача точно не варто. Будьте коректні і не захоплюйтеся одкровеннями, як би не склалася ситуація в минулому.
9. Одягайтеся на співбесіду неналежно

Перше, що помітить роботодавець при особистій зустрічі - ваш зовнішній вигляд . Не думайте, що це не має значення, так як ви ще там не працюєте. Співбесіда - формальна зустріч. Це не означає, що потрібен строгий костюм і краватку, але варто уникати контрастних і яскравих забарвлень, достатку написів, ляпанець, занадто високих каблуків, надто відкритою і обтягує одягу, експериментів із зачіскою і макіяжем. А головне - будьте охайні, ви повинні виглядати професійно.

Як створити затишок на робочому місці

Не секрет, що затишне місце роботи підвищує працездатність. Дуже важливо облаштувати своє робоче місце так, щоб воно надихало, але, в той же час, не відволікало.

Для оптимального облаштування офісу існують деякі неписані правила, передає « Телеграф ».
Меблі

Дуже важливо, щоб офісна меблі не гнітила і не займала весь вільний простір. Тут необхідно дотримуватися 2-х істин: необхідність і гармонійність. Не варто змушувати приміщення зайвими шафами, полицями, столами і стільцями, якщо в них немає особливої потреби. Перезавантаження офісу меблями тільки пригнічує. Слід раціонально наповнити приміщення необхідні предметами інтер'єру.

Також психологи радять ставити комп'ютерні столи чи не навпаки одне одного, а по діагоналі, щоб кожен співробітник міг бачити не тільки обличчя сусіда, але і монітор. Подбайте про зручні проходах між столами і безпеки меблів. Гострі кути і кромки - це потенційна загроза отримання травм.
Рослинність

Квіти і рослини завжди приносили затишок. В офісі вони теж не завадять. Але в цьому питанні головне - міра. Не варто перетворювати робоче місце в оранжерею. Надлишок визнав буде збивати з робочого настрою. Але кілька рослин на підвіконнях внесуть в офіс особливу атмосферу. Також слід пам'ятати, що деякі вазони вважаються «вампірами». До таких рослин відносять плющ, ехмею і кактуси. Останні можуть викликати дратівливість. Тому варто задуматися, перед тим як ставити кактус біля свого комп'ютера.
Колірна гамма

Всім давно відомо, що кольори впливають на настрій. У медицині навіть використовують терапію фарб. Так чому б не скористатися можливістю поліпшити атмосферу офісу за допомогою елементарних речей? Слід уникати дуже яскравих і кричущих тонів, оскільки вони дратують оболонку ока і призводять до втоми і напрузі. Також не варто грати на контрастах - в офісі такий дизайнерський хід недоречний. Психологи радять використовувати м'які нейтральні тони. Якщо колектив відносно молодий, можна використовувати металеві відтінки. Юних працівників вони не дратують, а навпаки - бадьорять.
Освітлення

У цьому питанні головним є відчуття міри. Надлишок світла буде дратувати, а недолік - втомлювати і провокувати проблеми із зором. Вчені довели, що при нестачі світла дихання теж змінюється - воно знаходить поверхневий і нерівний характер. Ідеальним вирішенням цього питання є використання світлодіодних ламп.
Приємні дрібниці

Дозвольте співробітникам облаштувати свої робочі місця дрібницями, які будуть радувати око. Це можуть бути фотографії, картинки, статуетки, маленькі іграшки, вазочки, чашечки і т. Д і т. П. Головне правило - не захаращувати робоче місце. Мінімалізм і гармонія - все, про що потрібно пам'ятати. Надлишок дрібниць на столі не тільки стане причиною вічного безладдя, але й буде відволікати. Але все ж багатьом необхідно бачити на столі щось своє - сімейну фотографію, смішну іграшку або надихаючу фразу на стікері. Така обстановка надихає на роботу.

Про що не варто питати роботодавця на співбесіді

Кандидатам на співбесіді можна і потрібно ставити питання роботодавцю. Але не всі питання однаково корисні. Через деякі можна гарантовано не отримати роботу.

сайт підготував 6 питань, які краще не питати у інтерв'юера, щоб не знизити свої шанси на працевлаштування.
Не за адресою

Не варто задавати питання, відповідь на які ви не отримаєте. Ви повинні розуміти зону відповідальності різних співробітників, наприклад, менеджера з персоналу і керівника відділу. І розуміти на які питання, який представник компанії зможе дати відповідь.
Даремні питання

Існують питання, які ніяк не вплинуть на умови вашої роботи. Питати безглузді речі тільки для підтримки бесіди - собі на шкоду. Наприклад, навряд чи вам знадобиться інформація про форму власності компанії - ТОВ або ЗАТ, а ось інтерв'юера це питання може і насторожити.
Конфіденційна інформація

Не слід запитувати про речі, інформація про які доступна не всім, у тому числі і вам. Наприклад, про зарплати у вашому майбутньому відділі, розмір чистого прибутку за минулий рік і т. П.
Особисті питання

Деякі кандидати порушують дистанцію в спілкуванні і задають особисті питання інтерв'юеру. Але це не зіграє вам на руку. При працевлаштуванні вам потрібна інформація про компанію, а не про менеджера з персоналу.
Очевидні речі

Не варто питати про те, що ви можете дізнатися самі, наприклад, на сайті компанії або в описі вакансії. Так ви будете виглядати ледачим і незацікавленим. Запитати роботодавця потрібно про те, що ви ніяк не можете дізнатися з інших джерел. А знайдену інформацію можна лише уточнити, але не питати безпосередньо.
Особисті умови

Питання про індивідуальні умови роботи так само будуть не вельми коректні. Наприклад, якщо вам хотілося б працювати за гнучким графіком, то краще вказати це відразу в резюме, щоб потім можна було просто прояснити цей момент, а не робити інтерв'юеру сюрприз.

Сюди так само можна віднести обговорення вашого кар'єрного росту і заохочень. Ви ще тільки проходите відбір, тому рано дізнаватися, коли вас підвищать у посаді або збільшать оклад. Краще запитати про це в загальних рисах, стосовно будь-якому працівнику і принципам компанії, але не особисто до себе.

5 марних страхів перед співбесідою

Часто перед співбесідою, як і перед іншим важливим і відповідальним подією, ми відчуваємо хвилювання, а часом і страх. Чому так відбувається, і як з цим боротися?

Будь-які негативні емоції змушують нас діяти недбало і необдумано, зводячи нанівець старання та підготовку. сайт зібрав 5 найпоширеніших страхів шукачів та причини, чому боятися не варто.
Боязнь оцінки

Часто кандидати бояться отримати від інтерв'юера якийсь ярлик, т. Е. Бути оціненими. Складається відчуття, що саме за цим ви і йдете - дізнатися переможець ви чи програв. З подібним ми стикаємося все життя, і не варто боятися, що ця оцінка роботодавця залишиться з вами назавжди. Варто враховувати і ступінь компетенції інтерв'юера і те, що при підборі персоналу враховується безліч чинників. Якщо ви не підійдете з якихось причин, це зовсім не означає, що ви такі погані. Оцінюйте співбесіду як пошук точок дотику між вами і роботодавцем. Людина не стоїть на місці, і якщо роботодавця не влаштовують певні професійні навички - пам'ятайте, що все попереду і в ваших руках.
Відсутність довіри до інтерв'юера

Багато претендентів бояться, що будуть невірно оцінені менеджером з персоналу, що цей представник компанії не зможе правильно зрозуміти ваші професійні якості, і весь ваш досвід і старання будуть марними. Звичайно, HR-менеджер не може бути фахівцем у всіх сферах. Його завдання - знайти кандидата, чиї якості збігаються з принципами компанії. Якщо ви відчуваєте, що залишилися повністю незрозумілими, попросіть, щоб вас оцінив керівник відділу, на роботу в якому ви розраховуєте. Якщо нічого не допоможе, то будьте спокійні - значить це просто не та компанія, в якій вам було б комфортно працювати.
Боязнь незручних запитань

Деякі інтерв'юери люблять задавати на співбесіді незручні питання, питання-головоломки , і навіть влаштовують стрес-інтерв'ю . Все це не тільки викликає у претендентів роздратування, але і страх, т. К. Це виводить за межі зони комфорту, і мало кому хочеться з цим зіткнутися. Але це просто перевірки на кмітливість і вміння володіти собою, які до того ж практикуються не так часто. Боязнь потрапити в таку ситуацію може тільки збільшити ймовірність показати себе не з кращого боку. Не варто сприймати це як виклик або поєдинок з противником. Будьте природні, це всього лише елемент гри, який не несе критичних наслідків для вашого життя.
Страх перед невідомістю

Невідомість завжди лякає людину. Але перебувати в стані невизначеності - ще гірше. Варто розглядати співбесіду не як крок у прірву, а як можливість знайти відповідь. Ви не можете знати, що вас конкретно чекає на інтерв'ю, але можете бути впевненими, що отримаєте відповідь. До того ж співбесіду часто проходить по стандартній схемі , а з кожним новим інтерв'ю ви будете ставати впевненіше, і в підсумку цей страх піде сам собою. Так чому б не позбутися від нього зараз?
Страх бути відкинутим

Ніхто не любить отримувати відмови, що не важливо в професійній діяльності або в особистому житті. Але не варто забувати, що не тільки компанія вибирає співробітника, але і ви вибираєте компанію. Рішення має бути обопільним, а якщо ви отримуєте відмову, то це ще один знак, що ви б просто там не прижилися. Потрібно налаштуватися на те, що в професійному житті відмова - це абсолютно нормально. Ви будете стикатися з цим ні один раз, це низка проб і помилок, яка допомагає рости кар'єрно і морально.

Thursday, January 8, 2015

Резюме, яке привертає увагу

Іноді роботодавці не помічають навіть ідеально складені резюме. Але існують способи складання своєї «візитної картки», завдяки яким можна привернути увагу до своєї кандидатури.

Менеджери з персоналу щодня переглядають велика кількість резюме. У такому потоці інформації вони легко можуть випустити з уваги підходящого кандидата. І кожна із сторін від цього виявиться в програші. Оку роботодавця необхідно зачепитися за потрібні факти з професійного досвіду кандидата, щоб зрозуміти, що він саме той, хто потрібен компанії. сайт підготував 5 порад щодо складання резюме, які допоможуть здобувачам звернути на себе увагу.
Результат і ще раз результат

Кожен роботодавець чекає від співробітників позитивних результатів роботи. Зрештою при працевлаштуванні більше цінуються навички та досвід кандидатів, ніж їх освіту, це довело і дослідження сайт . Тому дуже важливо посилатися на свої успіхи і досягнення в резюме. Чим більше ви надасте свідоцтв своїх успіхів та ефективності, тим сильніше зацікавите роботодавця.

Намагайтеся висловлювати досягнення в кількісному еквіваленті . Ефективність, яка відображається у цифрах - найбільш наочний доказ, що ви - цінний співробітник. Якщо якісь ваші дії або рішення дозволили збільшити прибуток на 20%, скоротити витрати на логістику на 30%, то обов'язково вкажіть це. Якщо ви, будучи менеджером зі збуту, регулярно перевиконували план, то напишіть на скільки і т. П. Але будьте готові на співбесіді пояснити ці цифри.
Фінансова відповідальність

Уміння відповідально ставитися до грошей компанії і виконувати роботу, результат якої безпосередньо відноситься до вашого фінансового благополуччя, дуже цінується роботодавцями. Якщо ви доведіть здатність нести фінансову відповідальність, то це буде великим плюсом.

Можна, наприклад, розповісти про те, як ви виконували закупівлі на наданий бюджет, скільки при цьому вдалося заощадити. Якщо ви були матеріально відповідальною особою, дайте знати, що не було жодної проблеми з цим пов'язаної і т. П.
Лідерські якості

Кандидати з лідерськими якості часто цінуються вище, ніж рядові виконавці. Такі співробітники готові взяти на себе набагато більшу відповідальність, замінити начальника під час відпустки чи хвороби, координувати роботу кількох людей або навіть цілої команди.

Якщо вам доводилося керувати хоч і невеликий, але все ж командою, нехай і не дуже тривалий термін, - напишіть про це і результаті, якого вдалося досягти. Вказати подібний досвід в резюме можна і у випадку, якщо ви координували роботу кількох людей неофіційно за певних обставин. Головне показати, що ви на це здатні і на вас можна покластися.
Корисні зв'язки

Співробітник, здатний в будь-який час знайти потрібного виконавця або посередника в короткі терміни, представляє для компанії цінність. Ділові зв'язки - важливий ресурс в бізнесі. У резюме можна написати, що у вас є напрацьовані контакти на фабриках в Китаї, налагоджені зв'язки в державних органах, що ви знаєте відповідальних виконавців у сфері поліграфії і працювали з ними. Варто згадати все, що може стане компанії згідно її сфери діяльності. Можливо, якесь питання саме зараз чекає рішення, і ви можете в цьому допомогти.
Гучні імена

Згадка відомих компаній або окремих особистостей допоможуть вашому резюме привернути до себе увагу. Навіть, якщо ви не працювали в таких компаніях на постійній основі, а контактували з робочих питань, згадати про них можна. Звичайно, не варто писати про те, що ви один раз подзвонили в найбільшу компанію з вашої галузі, або потиснули руку її директору. Це мають бути досить вагомі робочі відносини: безпосередня робота в компанії або з людиною, підписання контракту, налагодження співпраці і т. П. Якщо ви можете надати рекомендації з таких джерел - буде ще краще.

Як налаштуватися на роботу після відпустки

Поради для тих, кому складно увійти в робочий ритм після відпочинку.

Під час роботи для багатьох думка про відпустку є натхненням і навіть стимулом. Але під час відпочинку згадка про роботу не несе в собі стільки ж світлий емоцій. Після відпочинку у відпустці багатьом складно увійти в звичну колію, передає « Телеграф ».
Як налаштуватися на роботу?

Спочатку слід з'ясувати причини скрутного виходу на роботу після відпустки. Психологи стверджують, що «неправильна тривалість» відпустки впливає на працездатність організму. Кращим варіантом вважають 2-3 тижні, за які ви і відпочинете і не відвикну від трудового режиму.

Також причиною втоми після відпустки вважають неправильну організацію дозвілля. Постарайтеся розподілити час так, щоб всі відпускні плани виконувалися поступово, а не в останні дні відпочинку. Психологи називають ще однією причиною складного виходу на роботу - страх перед робочими буднями після тривалого відпочинку. Найчастіше люди сумніваються, чи зможуть швидко увійти в робочий ритм.

Психологи дають кілька корисних порад про те, як правильно відновити робочий спосіб життя. Якщо плануєте подорожувати під час відпустки - постарайтеся повернутися додому за кілька днів до кінця відпустки. Так адаптація пройде легше. Більш того, після дороги організму необхідно час для відпочинку. Також не намагайтеся виконувати максимальний обсяг роботи після відпустки. Звичайно, ухилятися теж не потрібно, адже колеги можуть сказати, що ви після відпочинку повні сил. Але для організму це буде стрес. Тому постарайтеся раціонально розподілити роботу і поступово увійти в робочу колію.

Також психологи рекомендують організувати для себе і сім'ї цікаве дозвілля після роботи. Це потрібно для того, щоб після відпустки не було різкого контрасту між різноманітними подіями відпочинку і сіркою рутиною робочих буднів. Постарайтеся максимально урізноманітнити вільний час, щоб у вашій голові і душі не було місця для нудьги і депресії.

І найголовніше - постарайтеся поставитися до виходу на роботу як до свята - ви знову побачите колег, яких давно не бачили, дізнаєтеся щось нове, удосконалите свої вміння та виростете професійно.

5 каверзних питань до роботодавця

Право ставити запитання на співбесіді належить не тільки інтерв'юеру. Задавши правильні питання роботодавцю, можна дізнатися про вакансії практично все, навіть те, про що роботодавець збирався промовчати.

У кожної роботи можуть бути свої підводні камені і недоліки. Звичайно, інтерв'юеру не дуже хотілося б про них говорити, тому розповідаючи про свою компанію, він постарається обійти їх стороною. Щоб здобувачам отримати необхідну інформацію, сайт підготував 5 питань, які допоможуть дізнатися про вакансії може і не всі, але дуже багато чого.
Чому відкрита вакансія?

Поцікавтеся про долю свого попередника, дізнайтеся нова Чи ця вакансія або місце нещодавно звільнилося. Якщо відбулася заміна співробітника важливо дізнатися про причини: з чим не впорався попередник, що він робив не так чи це було його бажання. Якщо людина був звільнений, то краще знати про труднощі, з якими він зіткнувся, щоб уникнути їх у майбутньому.

Також варто запитати про конкретні обов'язки, які вам належить виконувати, і про те, як буде оцінюватися ваша робота, як це впливатиме на розмір окладу, і чи буде між цим взагалі взаємозв'язок.

Є ймовірність, що інтерв'юер спробує піти від відповіді або збрехати. Це можна розцінювати як не дуже гарний знак, варто придивитися до компанії більш уважно.
Яка тривалість випробувального терміну?

Випробувальний термін може бути дуже підступним нюансом. Обов'язково уточніть скільки він триватиме, як вас будуть оцінювати, і який в цей період буде оклад. Завдання, які ви будете вирішувати, можуть відрізнятися від завдань при постійній роботі. Від усього цього буде залежати чи зможете ви пройти випробувальний термін.
Які можливі перспективи?

Дізнатися про перспективи кар'єрного росту - важливо, але робити це потрібно акуратно. Дати відповідь на це питання непросто, тому багатьох інтерв'юерів він ставить у глухий кут. Тому, щоб отримати відповідь, краще запитати, що потрібно для успішного просування: чи потрібні додаткові курси, певний стаж і т. П.
Хто керуватиме роботою?

Дізнайтеся, з ким ви будете працювати, хто буде вашим безпосереднім керівником, з ким ви будете узгоджувати свою роботу. Поцікавтеся зможете ви познайомитися з ним до підписання всіх паперів. Це допоможе вам зрозуміти чи вдасться вам спрацюватися.
Чи є особливості корпоративної культури?

Наприкінці бесіди можна запитати про корпоративну культуру компанії: чи є важливі нюанси, чи прийнятий дрес-код, які у компанії є традиції. Це не тільки дозволить зібрати корисну інформацію, але й покаже вас зацікавленим, уважним до деталей людиною, який хотів би вступити до лав компанії.


Не соромтеся задавати питання на співбесіді , інакше роботодавець може порахувати, що ви не зацікавлені в вакансії. До того ж уміння запитувати свідчить про здібності до аналізу, що буде додатковим плюсом.

5 способів зіпсувати перше враження

Це трапилося - вас запросили на співбесіду. Потрібно пам'ятати не тільки правила поведінки під час інтерв'ю, але і до нього. Перше враження можна зіпсувати задовго до очної зустрічі з роботодавцем.

Ніхто не хоче саботувати власне інтерв'ю, але багато хто це робить. Звичайно, це відбувається не спеціально, але легше від цього не стане. Якщо 5 пунктів, які сайт привів нижче, здаються вам знайомими, то у вас є можливість надалі збільшити свої шанси.
Ви не прямуєте інструкцій

Ви отримали електронний лист або дзвінок від роботодавця із запрошенням на співбесіду, в якому вам повідомляють про деякі вимоги. Чи завжди ви дотримуєтесь їм? Якщо роботодавець просить вас назвати кілька дат і часових відрізків, коли ви можете прийти на співбесіду, не варто називати тільки одну. Якщо вас просять передзвонити завтра в першій половині дня, то не варто дзвонити після обіду. Покажіть вашу відповідальність і увага до деталей.
Ви повільно реагуєте

Якщо ви вказуєте в резюме свою електронну пошту, то цілком можете отримати лист від роботодавця. І буде дуже неправильно, якщо ви відповісте на нього через тиждень. Перевірка електронної пошти може не бути вашою щоденною звичкою, але коли ви знаходитесь в пошуку роботи, вона повинна стати такою. Інакше роботодавець просто зніме вас з рахунків.
Ви говорите по телефону, коли вам це незручно

У всіх є мобільні телефони, але це не означає, що ми завжди можемо відповісти на дзвінок і поговорити тривалий час. Якщо ви бачите вхідний дзвінок з незнайомого номера, а самі перебуваєте за кермом або в інший незручною для розмови обстановці, то краще ввічливо перенести розмову. Інакше ви будете неуважні і можете допустити багато помилок, не запам'ятати важливу інформацію і т. П. А це потім може дуже негативно позначитися.
Ви втрачаєте ключові деталі

Якщо ви, наприклад, живете в Дніпропетровську, а роботу вам пропонують у Києві, не варто бути повністю впевненим, що вас чекає телефонне або Skype-інтерв'ю , і коштує вже планувати поїздку в офіс компанії. Обов'язково уточнюйте ключові моменти. Ваші здогадки не повинні вам здаватися очевидним фактом.
Ви погодили час співбесіди, перш ніж були впевнені, що зможете

Якщо ви шукаєте роботу, будучи працевлаштованим , то обов'язково повинна бути впевненість, що ви зможете вчасно потрапити на співбесіду. Заздалегідь відпроситися, візьміть відгул і тільки тоді узгодьте дату і час з інтерв'юером. Ніякі справи не повинні вам перешкодити. Якщо ви не працевлаштовані, це правило все одно не треба забувати. Ваші шанси на працевлаштування точно не виростуть, якщо ви будете переносити співбесіди або запізнюватися.
===================================================================================================================================================
Як допомогти близьким з пошуком роботи
Як допомогти близьким з пошуком роботи
Ваш чоловік, дружина або дочка намагається знайти роботу, але безрезультатно? Звичайно, вам хочеться допомогти своїм близьким, але не перестарайтеся! Нашкодити їм в цій ситуації навіть простіше, ніж допомогти.

Для своїх рідних і близьких друзів ми готові на багато що. І якщо у них зараз проблеми з пошуком роботи, то руки так і тягнуться розмістити за них резюме ще на кількох сайтах, обдзвонити десяток компаній або прийти особисто, щоб дізнатися про наявність вакансій. Але багато роботодавців вважають це дивним, і в підсумку ваші старання тільки нашкодять. Ось декілька порад від сайт , як допомогти своїм близьким у працевлаштуванні, і чого безумовно не варто робити.
Чим ви можете допомогти

Надайте підтримку
Недостатня кваліфікація не завжди є причиною тривалого пошуку. Ситуація на ринку праці та економічний стан конкретного регіону і країни в цілому так само мають велике значення. Але в підсумку вихід буде знайдений, просто доведеться почекати трохи довше. Не давайте близькій вам людині зневірятися. Підтримайте його морально, це дійсно допомагає.

Допоможіть готуватися
Перевірте його або її резюме на помилки, дізнайтеся як добре скласти резюме , дайте корисні поради. Уявіть, що ви інтерв'юер і проведіть співбесіду , щоб відпрацювати типові питання. Підготовка до співбесіди - хороший спосіб домогтися потрібного результату.

Коло спілкування
Не соромтеся говорити, що, наприклад, ваша дочка зараз шукає роботу. Може ваш колега або просто знайомий як раз чув про прекрасну можливості, яка їй підійде. Але ви про це ніколи не дізнаєтеся, якщо будете мовчати. Люди часто раді допомогти, потрібно лише просити їх про це. Інформація про хороше претендента може знайти потрібного адресата і через кілька ланок.
Чого робити не варто

Дзвонити менеджеру з персоналу
Один з найпростіших способів зробити так, щоб ваш близький не отримав роботу - самому зателефонувати менеджеру з персоналу. Не важливо хочете ви дізнатися коли приходити вашому чоловікові на співбесіду або уточнити його результати. Щоб не спонукало вас зробити це, утримайтеся.

Прийти разом на співбесіду
Звучить дивно, але так поступають. Зрозуміло, ні на яку роботу після цього розраховувати не слід.

Виконувати всю роботу
Допомога у перевірці резюме, підготовці до співбесіди, пошуку варіантів для працевлаштування - це одне. Але повністю написати за нього резюме, відповідати на пропозиції, відсилати супровідні листи - це зовсім інше. Ви ж не будете потім ходити на роботу замість свого чоловіка. Не потрібно робити все за інших. Пошук роботи - теж робота, і ставитися до нього треба з тією ж відповідальністю.


Ми завжди готові зробити все можливе для своїх рідних і близьких. Але потрібно знати, коли не варто втручатися і краще відступити, щоб ваша допомога - не стала перешкодою.

Wednesday, January 7, 2015

Проста порада, як підвищити свої шанси на співбесіді

Чи траплялося вам бувати на співбесіді, після якого виникало питання: «Навіщо я на нього ходив»? Адже роботодавець був явно не зацікавлений у вас, хоча це і було несправедливо.

Іноді інтерв'ю заздалегідь складається не на вашу користь. І справа зовсім не в тому, що ви не підходите по навичкам і досвіду, але поведінка інтерв'юера дає зрозуміти, що позитивної відповіді чекати не варто.

Найчастіше це трапляється з кандидатами, яким призначено зустріч на другу половину дня. І справа тут не в вас. Інтерв'юеру доводиться зустрічатися з безліччю кандидатів протягом дня. До цього часу він вже вислухав не одного потенційного співробітника, його увагу затемнилось, а втома взяла своє. Ви опинилися в кінці черги не тому, що гірше за інших, а тому що неможливо побудувати графік по-іншому.

Практика показує, що інтерв'юер буде більше розташований до претендентів, яких він прособеседовал раніше. Зрозуміло, якщо кваліфікація всіх на приблизно одному рівні.

Вихід з цієї ситуації дуже простий - ніколи не відкладайте співбесіду. Отримавши телефонний дзвінок або повідомлення по електронній пошті, сайт рекомендує домовитися з роботодавцем про зустріч на найближчий час. Ні в якому разі не переносите співбесіду на кінець тижня або вечірній час. Відкладіть усі інші справи, які можуть вам перешкодити. Якщо вам зателефонували ввечері в понеділок, ранок вівторка - відмінний час для зустрічі. Але не варто говорити, що готові з'явитися хоч зараз - ви повинні показати зацікавленість, а не розпач. До того ж це дасть вам невеликий час на підготовку.

5 речей, які роботодавець не скаже кандидату

Роботодавці наймають співробітників частіше, ніж ви шукаєте роботу, відповідно і про процес працевлаштування вони знають набагато більше. Є питання, на які вони можуть вам відповісти, а є й нюанси, які завжди залишаються по той бік.

Коли вас запрошують на співбесіду, роботодавець вже знає про вашу кваліфікацію. Ваше резюме вже вивчено, і якщо ви сидите перед інтерв'юером, це означає, що ваші навички, освіту і досвід підходять для цієї посади. Залишилося в цьому лише упевнитися. Але роботодавець не скаже вам це прямим текстом, як і інші 5 речей, який сайт привів нижче.
Робота вже ваша, не пропустіть її

Якщо вас запросили на співбесіду, то резюме пройшло відбір. Компанія потребує ваших уміннях, а процес найму повинен зайняти якомога менше часу. Менеджер по персоналу хоче, щоб ви зайняли цю вакансію. Ваше завдання полягає в тому, щоб він не передумав.
Роботодавці хочуть, щоб ви підійшли їм, як людина

Ми вже зрозуміли, що ви перебуваєте на співбесіді, тому що ваші навички підходять роботодавцю. Що ж ще він хоче дізнатися? Вони хочуть дізнатися вас, як людину. Працювати з вами всі будуть 5 днів на тиждень, тому важливо, щоб ви вписалися в колектив. Часто з колегами проходиться проводити більше часу, ніж з сім'єю. Тому ваші особисті якості дійсно мають значення, а не тільки професійна оболонка.

Коли роботодавець хоче дізнатися вас з цього боку, відповіді-штампи тільки відштовхнуть його. Якщо ви скажете, що ваш найбільший недолік в тому, що ви трудоголік і занадто багато працюєте, інтерв'юер відчує відсутність щирості. Тому що така відповідь більше схожий на крик: «Візьміть мене, мені потрібна робота», але нічого не розповість про вас.

Не варто скоромовкою видавати соціально прийнятні відповіді, які ви заготовили будинку. Додайте до них більше життя, спробуйте налагодити контакт з інтерв'юером.
Зовнішній вигляд має значення

Те, як ви виглядаєте дійсно має значення при працевлаштуванні. Якщо ви одягнетеся занадто вільно або недбало для співбесіди на досить високу посаду, то може скластися враження, що ви ставитеся до цього несерйозно. Коли ви більше дізнаєтесь про культуру в компанії, тоді питання стане більш прозорим, але на перших етапах будьте формальні і максимально акуратні.
Не будьте занадто нетерплячими

Роботодавцю люблять, коли кандидати проявляють ентузіазм, але не перестарайтеся. Якщо ви будете виглядати занадто нужденним в роботі, це може зменшити ваші шанси. Будучи працевлаштованим, не кажіть, що можете почати прямо зараз. Не дзвоніть в компанію кожен день, щоб дізнатися результати інтерв'ю. Обговоріть терміни ухвалення рішення і домовтеся про конкретний час.
Терміни все сприймають по-різному

На жаль, терміни, які називає роботодавець часто неточні. І прийняття різних рішень у компаніях може значно затягнутися. Коли роботодавець говорить вам, що відповідь ви отримаєте в кінці цього тижня, є всі шанси, що це трапитися в кінці наступного. Але, якщо вас просять вислати резюме ще раз завтра, то зробити це потрібно саме завтра. Ви повинні бути максимально пунктуальні і точні. На жаль, через вплив різних обставин роботодавці часто не можуть чинити так само.
Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини uucraft.ru urkarl.ru urganchshahar.uz uz-gis.in.ua uzb.stv.uz uz-antiterror.uz uzi.kz vareza.biz vakfikebirhaciziyahabibogludernegi.com vashpartner.su