Sunday, December 14, 2014

14 звичок ультраорганізованних людей

Ви звикли всі важливі справи виконувати в останній момент? Ви почали забувати про плани та ідеях? У ситуації постійної нестачі часу і сил складно повірити, що всього лише навички грамотного планування справ можуть допомогти зняти стрес і встигати більше.

Давайте звернемося за допомогою до ультраорганізованним людям, чий спосіб життя здається загадковим і таємничим. Як це вони все встигають?

Їх підхід до життя приносить свої плоди. У ході опитування, проведеного в 2010 році Національною асоціацією професійних організаторів, 80% респондентів сказали, що завдяки організованості змогли поліпшити результати роботи. Бути організованим означає відчувати більший контроль над життям і берегти психічну енергію. Дійсно, навіщо відчувати стрес від того, що в черговий раз забув, куди поклав ключі від машини?

Гарна новина полягає в тому, що будь-хто може бути (або, принаймні, стати) організованою людиною. «Не існує ніякого гена організованості, - говорить Аннет Рейман, президент відділення Національної асоціації професійних організаторів у Філадельфії. - Так, у деяких це виходить природним чином, але будь-яка людина може цьому навчитися ».

Хоча, зрозуміло, будь індивідуум - організований чи ні - буде вести себе по-різному в різних ситуаціях, високоорганізовані люди дотримуються певних поведінкових патернів. Ось 14 найбільш поширених звичок таких людей.
Організовані люди орієнтовані на результат

«Більшість організованих людей містять все гаразд не для того, щоб потішити своє самолюбство; вони роблять це з певною метою, - говорить Рейман. - Можливо, ваші організовані сусіди люблять приймати гостей у себе в будинку. Вони розставлять у себе в будинку все так, щоб будь-який гість почувався в ньому зручно і комфортно, - і постійно будуть підтримувати цей порядок ». «При цьому вони легко відкинуть в сторону все, що не служить цій меті, - продовжує Рейман. - Це стосується як матеріальних предметів, так і будь-яких справ, що вимагають часу ».

Вони оптимістичні

Рейман говорить, що, за її спостереженнями, організовані люди більш позитивні, принаймні, так говорять вони самі. Вони дотримуються підходу «це можливо», навіть якщо рухаються вперед «в годину по чайній ложці». Часто, коли неорганізовані люди звертаються за консультацією до професійного організатору після будь-яких життєвих невдач, сам факт такого звернення вселяє в них оптимізм. Вони приходять за допомогою, сказавши собі: «Я готовий рухатися далі», - розповідає Рейман.
Вони сумлінні

Існує так звана п'ятифакторна модель оцінки особистості, і одним з її компонентів є фактор сумлінності, говорить Девід У. Баллард, доктор психології, MBA, заступник виконавчого директора Центру організаційного майстерності при Американської психологічної асоціації. Людина з високим балом за шкалою оцінки сумлінності з високою ймовірністю буде діяти ефективно, володіти самодисципліною. Такі люди віддають перевагу запланованим заходам порівняно зі спонтанними, говорить він.
Вони не завжди відкриті для нових ідей

Хоча ми схильні думати, що бути організованим і охайним добре, і що це, безумовно, допомагає людям бути продуктивними та ефективними, такі люди володіють і потенційним недоліком, говорить Баллард. Проведене в 2013 році дослідження показало, що безлад в офісі краще стимулює появу творчих ідей, ніж ідеально впорядковане простір. «Іноді в роботі за заваленим паперами столом є і позитивні сторони, - говорить він. - Повний хаос це погано, але і відсутність креативних стимулів теж аж ніяк не стимулює уяву ».

Вони приймають рішення

«Дуже часто організовані люди можуть сказати собі:" Якість прийнятно "і продовжувати роботу, - говорить Рейман. - Нам не потрібно ідеальна якість, і ми не будемо переробляти роботу 10 000 разів ». Організовані люди прораховують варіанти, вибирають один і дотримуються його, не оглядаючись з жалем на інші, каже вона.

Процес прийняття рішень залежить від здатності організованого людини розставляти пріоритети з урахуванням стратегічних цілей, каже Баллард. Організовані люди можуть визначити, що є найважливішим, щоб зробити це негайно, і що також важливо, але може бути виконано пізніше.
Вони далекі від перфекціонізму

З вищесказаного випливає, що для цих людей не все має бути ідеальним. Іноді їм цілком достатньо і просто хорошої якості. «Справді, багато перфекціоністи в житті неймовірно дезорганізовані, - говорить Рейман. - Вони концентруються на всіх дрібних деталях і в кінцевому підсумку заплутуються в них ».

Багато людей в прагненні до досконалості розпорошують енергію і ресурси на дрібниці, і вийшов підсумок не завжди адекватний витраченим силам, говорить Баллард. Мистецтво бути досить гарним (а не ідеальним) і спокійне ставлення до недосконалості - ось один з основних секретів організованості.
Вони все записують, вносять в календар і дбайливо зберігають

На думку Рейман, це одна з найважливіших рис організованих людей. «Вони записують все: - каже вона, - події, ідеї, питання, і зазвичай це робиться у вигляді списку». Якщо мова йде про повторюваному подію або про яку-небудь завданню з певним терміном виконання, вони, швидше за все, внесуть це в календар. «Для матеріальних предметів у цих людей є різнокаліберні контейнери для зручності сортування, - говорить продовжує вона. - [Організовані люди] НЕ будуть звалювати в купу безліч різноманітних предметів ». Навпаки, вони систематизують їх так, щоб легко мати до них доступ в разі потреби.

Вони постійно звіряються зі своїми списками

Організовані люди «постійно контролюють свої зобов'язання», - говорить Рейман. І це приносить свою користь. «Ми витрачаємо багато душевної енергії, намагаючись не забути всі ті речі, про які повинні пам'ятати, - вторить їй Баллард. - Якщо довірити їх папері, це дозволить вивільнити частину цієї дорогоцінної енергії, причому настільки значну частину, що люди, які відчувають проблеми зі сном, починають краще висипатися, просто записуючи на папері списки справ ». Хитрість у тому, щоб не допускати стресу від споглядання самого списку. Краще вносити в нього кілька легких завдань на один день і тримати в умі один довгостроковий проект, щоб від великого оберемка справ не опускалися руки.
Вони роблять все «прямо зараз»

Коли організована людина приходить з роботи, він вішає верхній одяг на вішалку негайно, а не кидає її на спинку стільця, говорить Рейман. «Вони знають, що через тиждень на стільці буде сім пальто і курток, і вони могли б сказати, що їм буде лінь прибирати цей оберемок одягу через тиждень. Тим часом неорганізований людина може сказати, що йому ліньки вішати одну куртку на вішалку зараз ». Якщо завдання займає менше п'яти хвилин, організована людина, швидше за все, просто виконає її і забуде, говорить вона.

Але це не означає, що організовані люди взагалі не відкладають нічого на потім, каже вона, але їх прокрастинація набагато менш руйнівна, ніж у неорганізованих людей. Іноді якісь справи відкладаються до наступного дня, або ж до наступного тижня, але вони ніколи не залишаються незробленими занадто довго. «[Організованим людям] просто подобається викреслювати зроблені справи зі списку».
Вони готуються

Організовані люди люблять бути готовими до всього. Це не означає, що вони обов'язково закінчують презентацію за три тижні до терміну, говорить Рейман. «Вони просто завжди пам'ятають, скільки часу у них залишилося, і адекватно планують це час, щоб встигнути до терміну», - говорить вона. Кожна людина дотримується власного стилю дотримання строків, але організовані люди, завжди будуть залишати собі запас часу на випадок, якщо в останній момент з'явиться щось ще.

Вони звертаються за допомогою

Організовані люди знають свої сильні і слабкі сторони і делегують відповідальність виходячи з цього. «Вони знають, що не повинні робити все самі, - говорить Рейман, - і тому уникають додаткового стресу, звертаючись за допомогою, коли вона їм необхідна». Такий підхід випливає з здорового почуття власної гідності у організованих людей: «Вони розуміють, що їх час коштує занадто дорого, щоб витрачати його на кожну дрібницю».

Якщо вони використовують сильні сторони інших людей, щоб змусити щось працювати більш ефективно, у всіх залишається більше вільного часу. «Якщо думати про час як про дорогий ресурсі, це допоможе правильно розподіляти його для виконання всіх поставлених перед вами завдань», - говорить Баллард. Можливо, перфекціоніст або природжений переможець не захочуть ділитися лаврами з іншими, але зазвичай підтримка з боку інших відіграє важливу роль у подоланні стресів і досягненні поставлених цілей, говорить він.
Вони виконують тільки одну задачу в даний момент часу

«Людям, які вважають, що працюють продуктивно, подобається думати, що вони діють в режимі багатозадачності, - говорить Баллард. - Але насправді це не так ». Робота в такому режимі розпорошує увагу, і в результаті все одночасні справи, між якими вас несе, отримують менше уваги і робляться з меншим якістю ». «Найефективніші і організовані люди роблять якомога менше справ одночасно», - говорить він. Вони приділяють основну увагу одному завданню, відключаючи повідомлення електронної пошти і усувають інші відволікаючі фактори, щоб «захистити свій час», і неважливо, чи йде мова про офісній роботі, відпочинку з сім'єю або одиночного споглядання життя.
Вони знають, коли здатні працювати найкращим чином

Вам, напевно, відомий, принаймні один сверхорганізованний людина, яка, на ваш погляд, є асом управління своїм часом. Але Баллард каже, що значно корисніші навички управління енергією. Організовані люди прагнуть виконувати певні завдання в певний час доби, яке найкращим чином підходить для цього завдання з точки зору енерговитрат. Наприклад, якщо проект вимагає ясності мислення і креативних ідей, навряд чи варто за нього братися в період післяобідньої дрімоти. Організовані люди точно знають, в якому стані їх голова знаходиться в той чи інший час дня і робитимуть найбільш важливі справи в ті моменти, коли рівень енергії у них на максимумі. «Не намагайтеся виконувати важливі завдання в той час, в який ви звикли відпочивати», - говорить Баллард.

Вони знімають стрес

Організовані люди вміють відпускати свої справи, говорить Баллард. «Більшість з нас працюють в стані хронічного стресу, ми завжди знаходимося в положенні« включено ». А між тим ті ж самі люди, які «в змозі зберігати зосередженість і залишатися організованими, знають, і як ефективно управляти своїм стресом», - говорить він. Неважливо, вдаються вони до пасивного відпочинку, фізичним вправам, або навіть консультуються з психоаналітиком; важливо те, що вони знають, як саме справлятися зі своїми стресами ... без шкоди продуктивності та здоров'ю », - говорить він.

No comments:

Post a Comment

Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини uucraft.ru urkarl.ru urganchshahar.uz uz-gis.in.ua uzb.stv.uz uz-antiterror.uz uzi.kz vareza.biz vakfikebirhaciziyahabibogludernegi.com vashpartner.su